Хроніки Району: події 8 лютого за дев'ять років

Rayon.in.ua — це не просто новини, це живий літопис подій, людей і змін у наших громадах. Ми розповідаємо про те, що справді важливо для тих, хто живе, працює й творить навколо.
«Хроніки Району» – нова рубрика від тематичного сайту мережі Район.Історія, яка стане літописом подій, людей і змін.
Щодня наші журналісти фіксують, чим живуть громади: втрати й перемоги, виклики й здобутки, ініціативи й суспільні трансформації. Сьогодні ми згадуємо 8 лютого в різні роки: як українські міста підтримували армію, як змінювалася релігійна мапа країни, як громади допомагали тваринам, боролися з негодою та розбудовували суспільні ініціативи.
Читайте і підтримуйте нашу роботу фінансово, підписуючись на регулярні внески на сторінці Друзі Району!
2024 рік: зміни у військовому керівництві та підтримка армії
8 лютого 2024 року увійшло в історію України призначенням нового Головнокомандувача ЗСУ. Тоді президент Володимир Зеленський звільнив від керма військом Валерія Залужного і призначив генерал-полковника Олександра Сирського на цю посаду. Перед новим головнокомандувачем поставлено вісім ключових завдань: від реалістичного плану дій на 2024 рік до формування Сил безпілотних систем.
Наші кореспонденти зафіксували болючі втрати захисників. У Підгайцях попрощалися з військовим Романом Мигдалем, до Нововолинська «на щиті» повернувся Сергій Дукельський, у Рівному оплакували Віктора Русила та Сергія Путіліна , на Закарпатті стало відомо про загибель Василя Богдана.
Увагу журналістів «Району» привернула значна підтримка армії громадами. Чопська громада на Закарпатті за час війни виділила 66 мільйонів гривень, а Луцьк став другим серед міст України за обсягом виділених коштів.
Водночас на Закарпатті семеро правопорушників намагалися «штурмувати» кордон.
Журналісти відстежували ситуацію з колаборантами. У Скадовському районі оголосили підозру місцевому мешканцю. У Генічеську директор ліцею №4 Анатолій Семенов отримав підозру – в закладі запровадили російську мову навчання та навіть з'явився мурал із зображенням ліквідованої пропагандистки Дар'ї Дугіної.
СБУ висунула нову підозру Нестору Шуфричу за фінансування росгвардії в Криму на суму понад півмільйона рублів.
На Одещині викрили аграрну компанію у несплаті податків – відшкодовано 7 мільйонів гривень. З одеського порту вийшов балкер із гуманітарною пшеницею для Нігерії.
У Мукачеві відкрили ромський інтеграційний центр.
У соцмережах того ж дня набирав обертів флешмоб #21.
2023 рік: релігійні зміни та людські історії
8 лютого 2023 року ми повідомляли, що Мукачівська греко-католицька єпархія перейшла на григоріанський календар.
Журналісти «Району» також висвітлювали порятунок собаки з 15-метрового колодязя у Великому Олексині на Рівненщині.
Того ж дня Луцьк попрощався з колишнім міським головою Анатолієм Похою.
2022 рік: на порозі великих випробувань
Мережа «Район.in.ua» 8 лютого 2022 року запустила телеграм-канал «Безпечний Район» з фактчекінгом від відділу Брехунець.
Володимир і Нововолинськ увійшли до десятки найкращих громад України.
Тоді ж повідомили, що Рівненщина стала лідером вакцинації від COVID-19, хоча на Ковельщині невакциновані освітяни виграли суди у справі їх відсторонення від роботи..
Художник Нікіта Тітов створив серію патріотичних логотипів для українських міст, які підтримали українців у період, коли передчуття великої війни витало у повітрі.
2021 рік: негода, культура та захист тварин
Початок лютого 2021 року запам'ятався складними погодними умовами. Тоді на Рівненщині через сильні снігопади довелося призупинити навчання у школах.
Увагу журналістів «Району» привернула трагічна ситуація у Сваляві, де зафіксували три випадки отруєння собак, два з яких виявилися летальними. Місцеві мешканці та ветеринари припустили, що тварин отруїли препаратом «Тубозид».
Культурне життя також не стояло на місці. У Луцьку анонсували благодійний показ української стрічки «Безславні кріпаки». Кошти від показу альтернативної історії про самурая Акайо та Тараса Шевченка планували спрямувати на підтримку видання Район.Історія. Тоді нашій редакції вдалося згуртувати понад 300 читачів і читачок, які зафундували на розвиток видання свої кошти.
2020 рік: на порозі пандемії
8 лютого 2020 року ми писали як медзаклади Рівненщини готувалися до епідемії коронавірусу. Нагадаємо, карантин в Україні розпочався у березні і виявилося, що українська медицина насправдні не була готовою до викликів. Також, тої зими у школах продовжили карантин через грип.
А магістрам Луцького національного технічного університету урочисто вручили дипломи, назвавши їх «українськими Ілонами Масками та Стівенами Джобсами» і тоді порівння з американським мільярдером ще не було таким крінжем, як це може здаватися з перспективи 2025 року.
8 лютого 2020 року пішов із життя колишній голова Любомльського районного суду Петро Дорош, а в Любомлі відкрили реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю.
2019 рік: церковні трансформації
2019 рік був особливим через актиний процес переходу парафій до ПЦУ.
8 лютого ми писали як 12 київських священників, серед яких протоієрей Тарас Козка – син загиблого у 1997 році настоятеля Воскресенського собору міста Ковеля, перейшли до ПЦУ. Того ж дня Митрополит Луцький і Волинський Михаїл прийняв до Волинської єпархії ПЦУ громади сіл Диковини, Піски, Рачин та Озірці.
2018 рік: спорт, мотивація та благодійність
Сайт Район.Острог, який 8 лютого 2018 року повідомив, що армреслер Олег Жох здобув перемогу на змаганнях в абсолютній ваговій категорії на турнірі в місті Лотошино Московської області в РФ. Попри те, що російсько-українська війна тривала вже чотири роки, спортивні контакти ще підтримувалися.
А Район.Луцьк анонсував мотиваційну зустріч з місцевим айтішником-рекламником Андрієм Сіруком під назвою «Як не звалити з Луцька». Іроя долі в тому, що самого Сірука у Луцьку не видно і не чути після повномасштабного вторгнення, і за непідтвердженою інформацією редакції чоловік виїхав до Великої Британії.
Того ж дня у Верховній Раді не вистачило голосів для призначення виборів луцького міського голови. На той момент Луцьк прожив рівно рік без мера після смерті Миколи Романюка, який помер 3 лютого 2017 року від затяжної хвороби.
А ще у ті дні ми анонсували благодійний концерт Олега Скрипки для будівництва храму у Волновасі в пам'ять полеглих бійців 51-ї ОМБ. У 2022 році Волноваху окупувала Росія, храм окупанти зруйнували, його настоятель отець Макарій з Жидичина змінив рясу на форму.
2017 рік: спорт, сніг і фінансові проблеми
Лютий 207 року був дуже сніжним.
8 лютого наші журналісти писали, як Шацьк потерпав від снігопаду. Особливо скаржилися мешканці урочища Моркви, де роками не чистили дороги.
У Ковелі того дня проходив чемпіонат України з боксу серед жінок за участю олімпійки Тетяни Коб.
ФК «Волинь» мав 5-місячну заборгованість із зарплати станом на 8 лютого 2017 року. Колишні гравці Алессандро Селин і Сашко Стевіч подали скарги до ФІФА та УЄФА.
2016 рік: реформування правоохоронних органів
Початок 2016 року позначився активними реформами в силових структурах. Поліція оприлюднила список працівників для атестації в рамках реформи після Революції Гідності. Журналісти «Району» відзначали, що атестаційна комісія активно зверталася до громадян із проханням надавати інформацію про правоохоронців, які проходили перевірку.
***
За 10 років журналісти мережі Rayon.in.ua стали літописцями історії наших громад.
У цій добірці ви не побачите новин за 2015 рік, бо наша мережа ще тільки готувалася до запуску і робила перші кроки в інформаційному просторі України і стартувала 6 червня на День журналіста України.
З того часу ми фіксували і радісні, і трагічні моменти життя громад, були свідками історичних змін та розповідали людські історії. Від реформи поліції до створення ПЦУ, від початку пандемії до повномасштабної війни – ми завжди були поруч, щоб зберегти ці події для майбутніх поколінь.
Щодня команда журналістів «Району» працює, щоб зафіксувати кожну важливу подію у житті громад, де ми працюємо.
Ми віримо, що місцева журналістика – це не просто новини, це збереження історії для наступних поколінь. Підтримати нашу роботу можна, ставши «Другом Району».
Це не просто передплата – це ваш особистий внесок у створення літопису громад, у збереження пам'яті про важливі події та людей, які творять історію.
Приєднуйтесь до спільноти Друзі Району – разом ми зможемо й надалі фіксувати історію наших громад, розповідати важливі історії та бути вашими очима там, де відбуваються значимі події.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром