Міністерство культури Польщі виділить кошти на реставрацію пам’яток Львова

Польська дотаційна програма «Охорона спадщини за кордоном» передбачатиме продовження таких реставраційних проєктів:
- Храм Всіх Святих (вул. Вічева, 2) – консервація північного крила ренесансної вежі аттику (2, 9 млн грн);
- Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11) – реставраційні роботи (2, 5 млн грн);
- Вірменський кафедральний собор (вул. Вірменська, 7) – етап реставрації розписів (2, 1 млн грн);
- Личаківський цвинтар – реставраційні, консерваційні та інвентаризаційні роботи (6, 2 млн грн злотих);
- Каплиця колишньої духовної семінарії (вул. Винниченка, 30) – реставрація двох настінних розписів (1, 1 млн грн);
- Латинська катедра (пл. Катедральна, 7) – консерваційні роботи на північному бічному вівтарі (2, 25 млн грн);
- Костел Святого Антонія (Личаківська, 49) – реставраційні роботи (2, 2 млн грн);
- Львівський музей історії релігії (колишній домініканський монастир, Музейна, 1) – реставрація інтер’єру (1, 15 млн грн);
«Архітектурна і мистецька спадщина Львова представляє не тільки багатство мистецьких стилів, а й відображає культурні традиції національностей, що проживали у Львові протягом століть. Тому наш спільний з Міністерством культури Польщі та інститутом «Полоніка» проєкт називається «Спільна спадщина» і триває вже майже 20 років. Вірменський собор, Личаківський цвинтар, гарнізонний храм апостолів Петра і Павла, домініканський костел, ротонда в бернардинському дворику та десятки інших об’єктів були відновлені польсько-українськими групами реставраторів за кошти Міністерства культури Польщі, фондів та благодійників. Навіть епідемія COVID-19 та повномасштабна війна не зупинили роботи. То ж плануємо наступного 2025 року працювати разом для збереження спільної спадщини українців, поляків, вірмен, євреїв та усього світу, що визнав її універсальну цінність», – розповіла радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко-Швець.
У 2024 році завдяки цій співпраці фахівці відновили елементи інтер’єру в Латинській катедрі, завершили 4-й етап реставрації розписів Розена у Вірменськго собор, провели реставрацію будівлі монастиря Бенедиктинок, завершили 12-й етап реставрації у Гарнізонному храмі, оновили фасад кам’яниці Шольц-Вольфовичів, відреставрували ротонду у Бернардинському дворику. Нині триває реставрація фасаду та аттику Палацу Корнякта.
Також були відреставровані надгробки на Янівському та Личаківському цвинтарях.
«Вже понад 15 років завдяки допомозі з Польщі ми реалізуємо масштабний проєкт із реставрації історичних намогильних споруд на Личаківському кладовищі. З 2008 року відновлено майже 159 надгробків, серед яких каплиці родин Дунин-Борковських, Барчевських, Кшижановських, а також низку мистецьких пам’ятників XIX століття. У 2024 році завершено реставрацію шести гробниць, зокрема родин Кіліяновичів, Кульчицьких, Мошинських, Мосінг і Сіхульських, а також надгробка видатного скульптора Йогана Шімзера. Цьогоріч завершуємо роботи над ще трьома об’єктами – каплицею родин Яворських, гробницями родини Левіцкіх та Каліновських», – сказав директор ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» Павло Богайчик.
Детальніший перелік реставраційних об'єктів доступний за сайті Міністерства культури Польщі. Програма доповнюватиметься та коригуватиметься в процесі реалізації. Загалом за останні три роки на реставраційні роботи у Львові Польща виділила близько 82 мільйонів гривень.
Читайте також: Польща виділила гранти на реставрацію пам'яток Волині
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром