Міністерство культури Польщі виділить кошти на реставрацію пам’яток Львова

07 Лютого 2025, 18:46
Міністерство культури Польщі виділить кошти на реставрацію пам’яток Львова 460
Міністерство культури Польщі виділить кошти на реставрацію пам’яток Львова
Міністерство культури Польщі виділить 20 мільйонів гривень на продовження реставраційних робіт на восьми об’єктах у Львові.
 
Про це повідомляє Львівська міська рада.


Польська дотаційна програма «Охорона спадщини за кордоном» передбачатиме продовження таких реставраційних проєктів:     

  • Храм Всіх Святих (вул. Вічева, 2) – консервація північного крила ренесансної вежі аттику (2, 9 млн грн);
  • Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11) – реставраційні роботи (2, 5 млн грн);
  • Вірменський кафедральний собор (вул. Вірменська, 7) – етап реставрації розписів (2, 1 млн грн);
  • Личаківський цвинтар – реставраційні, консерваційні та інвентаризаційні роботи (6, 2 млн грн злотих);
  • Каплиця колишньої духовної семінарії (вул. Винниченка, 30) – реставрація двох настінних розписів (1, 1 млн грн);
  • Латинська катедра (пл. Катедральна, 7) – консерваційні роботи на північному бічному вівтарі (2, 25 млн грн);
  • Костел Святого Антонія (Личаківська, 49) – реставраційні роботи (2, 2 млн грн);
  • Львівський музей історії релігії (колишній домініканський монастир, Музейна, 1) – реставрація інтер’єру (1, 15 млн грн);

«Архітектурна і мистецька спадщина Львова представляє не тільки багатство мистецьких стилів, а й відображає культурні традиції національностей, що проживали у Львові протягом століть. Тому наш спільний з Міністерством культури Польщі та інститутом «Полоніка» проєкт називається «Спільна спадщина» і триває вже майже 20 років. Вірменський собор, Личаківський цвинтар, гарнізонний храм апостолів Петра і Павла, домініканський костел, ротонда в бернардинському дворику та десятки інших об’єктів були відновлені польсько-українськими групами реставраторів за кошти Міністерства культури Польщі, фондів та благодійників. Навіть епідемія COVID-19 та повномасштабна війна не зупинили роботи.  То ж плануємо наступного 2025 року працювати разом для збереження спільної спадщини українців, поляків, вірмен, євреїв та усього світу, що визнав її універсальну цінність», – розповіла радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко-Швець.

У 2024 році завдяки цій співпраці фахівці відновили елементи інтер’єру в Латинській катедрі, завершили 4-й етап реставрації розписів Розена у Вірменськго собор, провели реставрацію будівлі монастиря Бенедиктинок, завершили 12-й етап реставрації у Гарнізонному храмі, оновили фасад кам’яниці Шольц-Вольфовичів, відреставрували ротонду у Бернардинському дворику. Нині триває реставрація фасаду та аттику Палацу Корнякта.

Також були відреставровані надгробки на Янівському та Личаківському цвинтарях.

«Вже понад 15 років завдяки допомозі з Польщі ми реалізуємо масштабний проєкт із реставрації історичних намогильних споруд на Личаківському кладовищі. З 2008 року відновлено майже 159 надгробків, серед яких каплиці родин Дунин-Борковських, Барчевських, Кшижановських, а також низку мистецьких пам’ятників XIX століття. У 2024 році завершено реставрацію шести гробниць, зокрема родин Кіліяновичів, Кульчицьких, Мошинських, Мосінг і Сіхульських, а також надгробка видатного скульптора Йогана Шімзера. Цьогоріч завершуємо роботи над ще трьома об’єктами – каплицею родин Яворських, гробницями родини Левіцкіх та Каліновських», – сказав директор ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» Павло Богайчик.

Детальніший перелік реставраційних об'єктів доступний за сайті Міністерства культури Польщі. Програма доповнюватиметься та коригуватиметься в процесі реалізації. Загалом за останні три роки на реставраційні роботи у Львові Польща виділила близько 82 мільйонів гривень.

Читайте також: Польща виділила гранти на реставрацію пам'яток Волині

Коментар
27/03/2025 Четвер
27.03.2025
26.03.2025
25.03.2025