У музеї Соломії Крушельницької у Львові відкрили частину оновленої експозиції

Проєкт є результатом спільної роботи всіх відділів музею, зберігачів фондів та наукових співробітників. Завдяки їхнім зусиллям відвідувачі мають можливість по-новому зануритися у спадщину Соломії Крушельницької та відчути дух її епохи.
Куратором нової експозиції є відомий художник Влодко Костирко. Працюючи над оформленням простору музею, він прагнув максимально відтворити атмосферу будинку Соломії Крушельницької.
«Сьогодні ми відриваємо музей після кількох місяців робіт. Ми відреставрували ще 4 кімнати – це колишні технічні приміщення, кабінети директора та бухгалтерії. Тепер тут привітніше, більше світла. Наші гості кажуть, що тут хочеться бути. До цього процесу долучилися всі працівники музею. Аранжувати простір допоміг відомий художник Влодко Костирко. Він також наглядав за ремонтом, багато його ідей знайшли втілення і зробили це приміщення ще красивішим. Також змінено екскурсійний маршрут, тепер він йтиме за годинниковою стрілкою. Окрему увагу ми присвятили цінним історичним деталям, наприклад, відреставрували підлоги, зберегли стелі», – розповів керівник музею, культурний менеджер Тарас Демко.
Читайте також: «Найпрекрасніша і найчарівніша Баттерфляй»: світлини оперної діви Соломії Крушельницької
Відтепер в експозиції музею з’явився і сучасний портрет співачки, який написав художник Микола Ступінський. Також у межах заходу відбувся урочистий концерт за участі оперної співачки, солістки Львівської Національної опери Маріанни Цвєтінської.
Особливою подією вечора стала прем’єра вокалізу «Соломія» для сопрано і фортепіано, який спеціально до відкриття оновленої експозиції музею створив український композитор Олег Безбородько.
Відтак, гості мали унікальну нагоду першими почути цей музичний твір, присвячений легендарній співачці.
Заступниця міського голови Львова з гуманітарних питань Ірина Кулинич подякувала керівництву і колективу музею та всім, хто долучився до облаштування цього простору.
«Найбільша цінність сьогодні – це люди. Керівники спільно з колективом музею зробили величезну роботу. Вони зуміли організувати, переконати, зуміли оновити простір, збільшити кількість приміщень під експозиції. Тож запрошуємо львів’ян та гостей міста на концерти, на авторські екскурсії та інші заходи. Також у цьому році ми продовжимо тут ремонтні роботи», – зазначила Ірина Кулинич.
Музей стає доступнішим і для людей з інвалідністю, наразі там облаштували інклюзивний санвузол та інші елементи доступності. У планах – доступність до самого музею.
Додамо, усі роботи фінансувалися за підтримки управління культури Львівської міської ради, з бюджету музею Соломії Крушельницької, крім того, було залучено додаткові ресурси.
Як додав Тарас Демко, також відтепер розпочали оцифровувати фонди музею. У планах – сформувати нову експозицію, проводити більше заходів та ще більше розширити простір музею.
«У планах – сформувати нову експозицію, яка б вона розповідала про життя Соломії Крушельницької і щоб цей будинок ожив повністю. Крім того – ще більше музичних подій, співпраця з видатними музикантами та підтримка молодих музикантів. Також- оцифрування, робота над збереженням спадщини музею та, звісно, його розширення», – розповів керівник музею.
Читайте також: Львів Соломії Крушельницької: у місті провели першу екскурсію пам'ятними місцями
Нагадаємо, що музей нараховує 25 тисяч експонатів основного фонду та близько 16 тисяч – резервного фонду.
Довідково:
Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові розміщений у колишньому будинку співачки, за адресою: вул. С. Крушельницької, 23. Музей урочисто відкрили 1 жовтня 1989 року, а як окрема інституція він постав у 1995 році. Нині музей Соломії Крушельницької – це унікальний простір, що зберігає пам’ять про видатну українську оперну співачку. Разом із Меморіальним музеєм Станіслава Людкевича він утворює комплексну культурну інституцію. Щомісяця музей проводить близько 15-20 різнопланових подій, серед яких камерні концерти, лекції, дитячі заходи, майстер-класи, зустрічі з композиторами та виконавцями, сеанси арт терапії, виставки та екскурсії. За останні півроку музей прийняв понад 3000 відвідувачів. Музей працює щодня, крім вівторка, з 11:00 до 18:00. Вартість вхідного квитка – 50 грн, екскурсії – 50-100 грн, квитків на камерні концерти – від 150 грн.