У Києві відкрили виставку про святкування Різдва у ХІХ-ХХ століттях
Напередодні різдвяних свят Музей історії міста Києва представив виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття». Він занурює відвідувачів у естетику та культуру зимових свят у столиці минулих часів, а також стає своєрідною мандрівкою найцікавішими локаціями передсвяткового міста.
Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.
Експозиція складається з 5 тематичних блоків, що демонструють основні етапи підготовки киян до зимових свят – «Ковзанка», «Кав’ярня-кондитерська», «Кравецька майстерня», «Театральний Київ», «Інтерʼєр помешкання».
«Наразі наближення зимових свят для кожного українця сприймається особливо щемливо та зворушливо, адже вже третій рік поспіль ми зустрічатимемо Різдво та Новий рік в умовах повномасштабної війни з росією. Але навіть у часи найважчих випробувань – у переживаннях за близьких на фронті, у тривозі за дітей під ворожими обстрілами, у постійному стресі від болю втрат – нам важливо зберегти віру в різдвяне диво, в перемогу світла над мороком, у людей і людяність. Саме тому ми продовжуємо знайомити наших гостей з історією та українськими традиціями, дарувати казкові миті дітям і відволікати від сумних думок дорослих. З електрикою чи при свічках, утім дух Різдва завітає до Музею», – наголосила генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
На виставці представлені експонати, що є маленькими частинками великої епохи: швейна машинка «Зінгер», яка для багатьох була сімейною реліквією, касовий апарат, що був у побутуванні 100 років тому, старовинні французькі журнали моди, тогочасні деталі жіночого будуару, особисті речі акторки Марії Заньковецької і, звісно, головні атрибути свята – ялинка та новорічний декор.
Відповідний настрій відвідувачам допоможуть створити унікальні архівні світлини краєвидів зимового Києва з фондів Музею.
Виставка «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» триватиме до 26 січня 2025 року. Протягом її роботи провідні наукові співробітники Музею проводитимуть екскурсії, а також триватимуть тематичні майстер-класи для дітей і дорослих.
Читайте також: Новорічні листівки з родинного архіву: що писали Косачі в побажаннях