У Королівському замку Варшави відкрили виставку творів з музею Ханенків

06 Грудня 2024, 13:02
У Королівському замку Варшави відкрили виставку творів з музею Ханенків 448
У Королівському замку Варшави відкрили виставку творів з музею Ханенків

У історичних інтер’єрах Королівського замку відкрили виставку «Кабінет європейського мистецтва. Шедеври національного художнього музею України ім. Богдана та Варвари Ханенків у Києві». 

Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

У своєму вступному слові Микола Точицький подякував Польщі за підтримку українського мистецтва, підкреслив символізм цієї виставки саме у Королівському палаці, який був зруйнований під час Другої світової війни, але був відновлений солідарними зусиллями польських громадян. 

За словами міністра, така ж солідарність наших двох країн дозволить протидіяти російській агресії та відновити Україну після нашої спільної перемоги.

Міністрка культури і національної спадщини Республіки Польща Ганна Врублевська наголосила, що ця виставка є символом довіри України до Польщі, якій «передано таку цінну культурну спадщину на зберігання та реставрацію». 

Вона підкреслила відданість Польщі у підтримці України та відзначила конструктивну співпрацю, яку вдалося налагодити між двома міністерствами культури.

Виставка включає 37 унікальних творів із колекції Музею Ханенків. Серед експонатів – картини Рубенса, Беллотто, Йорданса та полоніка, такі як портрет короля Станіслава Августа роботи Луїзі-Елізабет Віже-Ле Брен. Особливу увагу привертають твори, які вважалися втраченими понад 200 років. Це «Пейзаж з водоспадом» Жана-Батиста Пільмана та «Вакх і Аріадна» Луї де Булоня.

Два твори з колекції Музею Ханенків, які представлено на виставці — кассоне (скриня) та портшез (переносна карета)  ретельно дослідила та безкоштовно відреставрувала польська сторона.

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків опікується унікальною колекцією мистецтва Європи, Азії та Давньогосвіту в Україні. Попри виклики, музей продовжує роботу, але війна змушує Музей Ханенків шукати нові способи збереження спадщини.

Виставка демонструє, як культура здатна об’єднувати нації, навіть у військовий час. Польща активно підтримує українські музеї, зокрема в евакуації, збереженні та популяризації колекцій, польські музейники повсякчас надають консультаційну підтримку та проводять реставраційні і консерваційні роботи задля збереження мистецьких творів, опікуються їх перевезенням.

Цей культурний проєкт є прикладом позитивної двосторонньої співпраці, платформи для діалогу та порозуміння між українцями та поляками.

Виставка триватиме до кінця лютого 2025 року.

Читайте також: У відрядженні в Україні: директор Національного музею історії пояснив чому виїхав

Коментар
13/01/2025 Неділя
12.01.2025
11.01.2025
10.01.2025
09.01.2025