Бронзовий скарб з 12 сокир-кельтів, який знайшли на території городища «Дикий Сад» у Миколаєві
У 2008 році на території стародавнього городища «Дикий Сад» знайшли скарб, що складається з 12 бронзових сокир-кельтів. Вони збереглися у відмінному стані.
Про це повідомляє Миколаївський обласний краєзнавчий музей.
«Дикий Сад» – укріплене поселення білозерської культури, яке існувало в межі 1250 – 900 років до н. е.. Це єдине степове городище епохи бронзи, знайдене в Україні. Регулярні дослідження городища відбуваються з 1991 року, а перші артефакти знайшли там у 1927 році.
За словами археолога Кирила Горбенка, ця знахідка є одним із найважливіших відкриттів в археології України за останні десятиліття, бо це єдиний скарб бронзових речей, знайдених всередині міста. До цього, кельти знаходили тільки на відкритих територіях, не прив’язаних до житла.
«Сокира-кельт — це тип сокири з бронзи, яка має втулку на місці обуха. Втулка призначена для кріплення дерев'яної рукоятки. Вони були поширені в період бронзової доби, зокрема, на території Східної Європи. Переважно кельти слугували як знаряддя праці в якості сокир, використовували їх і як зброю, але вони могли бути долотом, киркою, заступом або ще чимось», – йдеться в повідомленні.