В Ужгороді відтворили ЗD-проекцію Горянської ротонди
Метою проєкту було створення продукту, який слугуватиме не тільки як цифровий музейний експонат, а як доповнений цілісний досвід.
«Наше технологічне рішення для реалізації проєкту, дозволяє споживачам ознайомитись з тими елементами культурної пам’ятки, які недоступні в силу фізичних обмежень. Наприклад, важкодоступні частини церкви відображені з можливістю їхнього близького огляду, одночасно надано контекст для цілісного сприйняття. Також лементи пам’ятки відображені під новим кутом огляду, який можливий лише за використання креативних цифрових технологій», – йдеться в описі.
Науковими консультантами виступили мистецтвознаавці – Михайло Приймич та Михайло Сирохман.
«Горянська Ротонда має неймовірно цікаву історію. Ця церква пройшла довгий шлях. Із фактично родинної каплиці, яка була створена також як нагадування про рідну землю ще у XIII столітті, вона перетворилась у сучасну церкву під греко-католицькою деномінацією, яка фактично є однією з найстаріших діючих церков Ураїни», – зазначили автори проєкту.
Останнє десятиліття активізувалось зацікавлення Горянською ротондою як серед туристів і місцевих жителів, так і серед профільних спеціалістів (науковців, мистецтвознавців, істориків, архітекторів), і не тільки вітчизняних.
Актуалізація збереження культурної та архітектурної, зокрема сакральної спадщини, важлива для кожної країни, тому є потреба у контекстуалізації власного надбання і залучення його в культурний та історичний простір як на рівні регіону, так і на рівні країни та світу.
«Ми віримо, що наш проєкт позитивно вплине також на міжнародний імідж країни. Одним з рівнів міжнародної взаємодії є рівень культури та мистецтва. Комплексне цифрове представлення Горянської Ротонди слугуватиме не тільки гарним прикладом використання сучасних технологій у культурній сфері в межах України, висвітлюючи пам’ятку як в межах регіону, так і в межах країни, але також слугуватиме культурним мостом для поглиблення зв’язків між Україною та іншими країнами», – зазначили автори.
Читайте також: У Києві відновили реставрацію оборонної вежі Івана Кущника