Науковці створили каталог про пам'ятки іконопису Волині XVI-XVIII століть

30 Жовтня 2024, 15:47
«Почаївська Ікона Богородиці» 1757 року. Походить із Покровської церкви с. Деревок Любешівського району 435
«Почаївська Ікона Богородиці» 1757 року. Походить із Покровської церкви с. Деревок Любешівського району

Видали каталог «Волинська ікона XVI-XVIII ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею» – своєрідний підсумок дослідницької роботи науковців Музею волинської ікони за 30 років діяльності. 

Про це повідомляє Волинський краєзнавчий музей.

У Музеї волинської ікони зібрана одна з найбагатших в Україні колекція темперного іконопису. Збірка створена на основі збережених на території нинішньої Волинської області оригінальних пам’яток XVI-XVIII століть.

 У збірці є зразки професійного і народного малярства XVI-XVIII ст., що свідчать про високий рівень виконавчої майстерності волинських іконописців, які працювали на замовлення храмів. Унікальності колекції надає той факт, що переважна більшість пам’яток були невідомими у науковому середовищі, на відміну від творів в інших музеях. 

До каталогу увійшли 234 пам’ятки темперного іконопису Волині XVI-XVIII століть. У даному каталозі стуктуру каталожної статті доповнила палеографія. Це результат наукового опрацювання волинських ікон, дослідження особливостей написів саме на волинських іконах.

Дане видання буде цікавим широкому колу науковців, краєзнавців та дослідників феномену волинської ікони. Каталог доступний за цим посиланням.

Читайте також: Лучанка передала Музею волинської ікони сімейні реліквії

Коментар
04/12/2024 Вівторок
03.12.2024
02.12.2024