Апеляційний суд Києва скасував історико-архітектурний опорний план Львова
«Це ще один доказ того, що Україна потребує якісної судової реформи. Усі рішення, які стосуються громад, мають прийматися та обговорюватися у публічному процесі. Я прошу всіх журналістів, блогерів, громадських активістів звернути увагу на цю ситуацію. На жаль, сьогодні публічність є нашим єдиним захистом і надією на справедливість», — підкреслив Андрій Садовий.
Міська влада запевняє, що готова до рішучих дій, адже спадщина Львова є частиною культурної спадщини всієї України та світу.
У Львівській міській раді зазначили, що історико-архітектурний опорний план Львова, який регулює будівництво в історичних районах міста, оскаржують у двох судах – у Києві та у Львові.
Так, двоє позивачів прагнуть будувати 25-поверхові будинки в історичному ареалі/ буферній зоні ЮНЕСКО – на вулицях Липинського, 13б та Вербовій, 15а. Висотність цієї забудови суперечить не лише положенням Історико-архітектурного опорного плану, а й положенням плану зонування території.
У столиці документ оскаржували в частині затвердження його Міністерством культури та стратегічних комунікацій, а у Львові – в частині затвердження його департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної військової адміністрації.
«За законом кожне історичне місто, тим паче якщо воно є частиною спадщини ЮНЕСКО, зобов’язане мати Історико-архітектурний опорний план – важливий стратегічний документ для збереження нерухомої культурної та історичної спадщини. У Львові розробляти цей документ розпочали у 2017 році і ця роботи тривала кілька років. І в жовтні 2023 року документ затвердили в департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної військової адміністрації, а в січні цього року – у профільному міністерстві», – йдеться в повідомленні міськради.
Читайте також: Луцьке «пекло» заливають бетоном: містяни вийшли на захист підземелля від забудови