В Україні запускається художній фільм про Мазепу та жінку, яка змінила історію країни

15 Жовтня 2024, 18:42
Кадр з тизеру до фільму «Резидентка» 484
Кадр з тизеру до фільму «Резидентка»

Тизер до фільму «Резидентка» закінчили знімати в Києві. 

Він про жінку-шпигунку, яка переконала гетьмана Івана Мазепу перейти на бік шведського короля – передає кореспондент видання Район.Історія.

Цей перехід і Полтавська битва стали переламаним моментом в історії України. Гетьмана Івана Мазепу в майбутньому фільмі зіграє актор Олег Стефан. Любов Кочубей гратиме Ірма Вітовська, її чоловіка Василя Кочубея, який через зраду Мазепи поплатився головою – актор Анатолій Чумаченко. Соратника гетьмана Мазепи козацького полковника Дмитра Горленка гратиме актор Дмитро Рибалевський. Він разом з іншими був на зніманні тизеру в Музеї живої історії «Мамаєва Слобода».

Кадр з тизеру
Кадр з тизеру

Там відбувалося знімання шляхетного балу, на якому гетьман знайомиться з головною героїнею – агенткою шведського короля княгинею Анною Дольською. Щоправда, імені актриси, яка отримала головну роль режисерка картини Інна Барановська не називає. Каже, що це секрет.

«Вона ж Резидентка», – пояснює режисерка. 

 Оператор-постановник тизеру Олександр Рощин, художниця-постановниця Анна Довбуш. До знімання тизеру команда готувалась упродовж пів року. Разом з учасниками проєкту з дослідження українського бароко «Історія зі смаком» працювали у фондах Чернігівського музею імені В. Тарновського, де знімалися лекала з одягу XVIII століття мешканців Гетьманщини.

Реконструктори Ольга і Сергій Шаменкови, які є головними консультантами з вбрання, а також Ірина Філіпова та Лариса Смашнюк відшивали костюми персонажів вручну з натуральної вовни та шовків. І навіть вбрання головної героїні – це копія з портрету княгині Анни Дольської, який зберігається у Львівській картинній галереї. 

 У тизері з‘являться предмети ужитку – копії з українських музеїв. Кераміка XVIII століття з фондів Музею Мистецького Арсеналу, на території якого розташовувався дівочий монастир, ігуменею якого була мати гетьмана Івана Мазепи. Копії виробляли майстри Київської глинарні «Крилатий кіт». Серед реплік є навіть керамічна дитяча іграшка, яку було знайдено на розкопках на вулиці Цитадельній в Києві. 

Отже, «Резидентка» – це не лише кіно, а й унікальний художній історичний продукт.

Читайте також: Жінки, політика і шпигунство: у Луцьку презентували книги про добу бароко в Україні

Коментар
09/11/2024 П'ятниця
08.11.2024
07.11.2024