У Володимирі слухачам Університету третього віку розповіли про українців Холмщини та Підляшшя»
Історія земель, на яких здавна проживали українці та яких депортувала радянська влада.
Днями у Володимирському історичному музеї імені Омеляна Дверницького відбулося друге заняття історико-краєзнавчого факультету Університету третього віку. Студентам прочитали лекцію на тему: «Історія українців Холмщини і Підляшшя». Про це повідомляють на фейсбук-сторінці музею.
У 2024 році минуло 80 років від часу депортації українців з Холмщини, Лемківщини, Підляшшя й Надсяння – етнічних українських земель, які у 1944 році увійшли до складу Польщі. Слухачі університету дізналися про історію цих земель, на яких здавна проживали українці, яких у народі називають забужанами.
Серед видатних уродженців цього краю були: історик і державний діяч Михайло Грушевський, єпископ Іпатій Потій, козацький ватажок Кшиштоф Косинський, поет Йосип Струцюк, митрополит і вчений Іларіон (Огієнко), дружина Микити Хрущова – Ніна Кухарчук та інші знані люди.
Унаслідок тоталітарної політики майже 700 тисяч українців Закерзоння (так ще називають ці землі від прізвища англійського прем'єр-міністра лорда Керзона, який провів межу між Україною і Польщею по річці Західний Буг, були відірвані від рідних земель і депортовані до південних і східних областей України.
Присутні студенти розповіли про історії своїх рідних, які теж свого часу зазнали депортації з Холмщини та Підляшшя.
У щирій атмосфері, добрим словом згадали про нелегку долю цих людей і зазначили, що українці – сильні духом люди, які переборюють різні труднощі і попри все залишаються людьми.
Читайте також: Позбавлені рідної землі: у Рівному відбувся захід, присвячений 80-м роковинам депортації українців
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром