В Києві презентували нове видання, яке присвячене спадщині кримських татар
В Скарбниці Національного музею історії України презентували книгу «СПАДЩИНА. MİRAS. THE HERITAGE», яка присвячена багатій культурі кримських татар.
Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
Це видання – результат об’єднаних зусиль українських та кримськотатарських дослідників, митців і громадських діячів, які спільно працювали, щоб зберегти і передати наступним поколінням багатство кримськотатарської культурної спадщини.
«СПАДЩИНА. MİRAS. THE HERITAGE – це не просто книга, це збереження культурної пам’яті. Під час російської агресії, коли спадщина Криму перебуває під загрозою, таке видання нагадує нам про важливість культурної різноманітності та боротьби за права корінних народів», – сказав заступник Міністра з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.
Книга пропонує читачам унікальну можливість зануритися у світ кримськотатарської культури, ознайомитися з її історією, традиціями та мистецтвом. На сторінках видання представлені вишукані зразки ювелірних виробів, елементи традиційного одягу, вишивки та інші артефакти, що зберігаються у фондах Національного музею історії України та приватних колекціях.
«Культурна спадщина — це наша ідентичність, наша пам’ять. Кримські татари мають багату і давню історію, яка формувалася протягом століть. Все це фіксує нове видання», — зазначила завідувачка філії «Скарбниця Національного музею історії України» Наталія Панченко.
Особливою цінністю видання є тексти, підготовлені одразу трьома мовами — українською, кримськотатарською та англійською. Це відкриває багатогранну спадщину кримськотатарського народу для ще ширшої аудиторії, долаючи мовні бар’єри.
Проєкт реалізується у співпраці з головою кримськотатарської громадської організації «Алем» Есмою Аджієвою, у межах ініціативи «Сенси, що об’єднують», за підтримки Посольства Швейцарії.
Читайте також: Створили віртуальну виставку літографій Фрідріха Гросса з альбому про Крим
Партнерами видання виступили Національний музей декоративного мистецтва України та Національна бібліотека України імені Володимира Вернадського НАН України.
Окремі предмети, опубліковані у виданні були надані з приватних колекцій Есмою Аджієвою, Ельмірою Сеіт-Аметовою й Віталієм Проволовським.
Читайте також: «Це відео як картина Сальвадора Далі»: Джамала випустила кліп на старовинну народну пісню з міста Акмесджит
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром