Скільки коштували алкогольні напої у Володимирі в 1930-х роках
У 1930 році у Володимирі налічувалося 22 пивні заклади, 8 закладів з продажу горілки і лише 13 магазинів з ковбасою.
Про це в статті «Як келих переміг здоровий глузд, або Чим завершилася боротьба з алкоголізмом у Володимирі на початку ХХ століття» пише Орися Вознюк.
Дешеву випивку можна було придбати і в заїзних дворах А. Мандельбаума по вулиці Луцькій, Д. Штеренбаума по вулиці Миколаївській та у Д. Зунбарга по вулиці Мало-Луцькій (вулиця була під валами).
Відомо, що у місті діяла пивоварня Зигмунта Панецького «Zarpan» та пивний завод Якуба та Ісаака Рубінштернів, точне розташування яких лишається невідомим.
Олександр Рогульський займався продажем горілки в Устилузі; Станіслав Целіан мав ресторацію з трактиром та дозвіл від польської влади на роздрібний продаж спиртного у Володимирі по вул. Варшавська, 1.
У закладі «Фломенбаум Мотель» за адресою вул. Берка Йоселевича, 24 була пивна та продаж сигарет. Тадеуш Кохай займався роздрібною торгівлею алкогольними напоями та тютюновими виробами по вул. 11 листопада, 102. Людвік Антоневич продавав алкоголь та тютюнові вироби по вул. Сінкевича, 86.
Якщо кава і чай коштували у 1930 році по 50 грошей, стільки ж платили за сифон для води «Віші», а ціна на звичайну газовану воду була 40 грошей, а на лимонад – 60 грошей. До всього цього довелося додати додатково 10% «комісії за обслуговування», то ж скільки коштувало пиво?
У 1933 році ціна великого келиха житнього вина становила 1 злотий, а елітного лікеру – 80 грош. Келих вина чи медовухи коштував 1,50 злотих. Проте пиво було дешевше (в меню трактувалося не як алкоголь, а як напій).
Читайте також: Цукерня Ковальського та кав'ярня Рейтера у Володимирі
За пляшку лагеру (сучасний тип пива, 80-90% сучасного ринку і лише 10% – це ель, а в старовину було навпаки) треба було заплатити 40 грошів, але за вітчизняний портер (темне пиво з характерним присмаком солоду) потрібно було заплатити 1,50 злотих, а за англійський – аж 5 злотих.
В середньому робітник заробляв близько 100-120 злотих на місяць, службовці заробляли від 200 до 350 злотих, вчитель 280 злотих, підпоручник і капітан війська польського відповідно 280 і 390 злотих.
Враховуючи різноманітність цін на алкогольні напої – випивка лишалася доступною навіть для тих, чий середній заробіток був 100 злотих.
Читайте також: Репресований власник кондитерської у Володимирі
Джерело фото: Державний історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир»