В українські архіви передали колекцію документів Фундації імені Івана Багряного з США
В Центральному державному архіві громадських об’єднань та україніки відбулася презентація зібраної українською діаспорою в США унікальної колекції – документів Фундації імені Івана Багряного.
Документи передаються на постійне зберігання до ЦДАГОУ. Про це повідомляє Державна архівна служба України.
Передавання документального комплексу до України стало можливим завдяки плідній співпраці Державної архівної служби України, Міністерства закордонних справ України, Посольства України в США, Міністерства юстиції України, Центрального державного архіву громадських об’єднань та україніки й Архіву-музею імені Дмитра Антоновича при Українській вільній академії наук.
Процес перевезення документів до України успішно розпочався і триває.
Очільник Укрдержархіву Анатолій Хромов наголосив, що з-за кордону в Україну передається одна з найбільших документальних колекцій, і це демонструє спроможність нашої країни приймати такі документи на державне зберігання завдяки наявності висококваліфікованих фахівців архівної справи та належної матеріально-технічної бази.
Спікерами заходу також виступили народні депутатки України – перша заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич та заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, в.о. державного секретаря Міністерства юстиції України Вікторія Васильчук, перша секретарка Управління всесвітньої української спільноти і гуманітарних ініціатив Департаменту публічної дипломатії та комунікацій Міністерства закордонних справ України Тетяна Горупович, представник Фундації імені Івана Багряного у м. Києві, відомий дослідник творчості Івана Багряного Олександр Шугай.
Гості презентації отримали унікальну можливість ознайомитись з оригіналами найцікавіших з уже отриманих документів Фундації імені Івана Багряного, почути коментарі директорки ЦДАГОУ Ольги Бажан та начальниці відділу формування НАФ Наталії Бабіної, а також переглянули відеоролик про роботу архівістів з новим документальним надходженням.
Після описування та систематизації всі ці документи оцифрують. Вони будуть доступні онлайн на сайті архіву.
Читайте також: У Державному архіві Житомирської області розпочали масштабне оцифрування