Від першої згадки до сучасних досліджень: відбулася онлайн-лекція про історію Дорогобужа

15 Серпня 2024, 18:00
Від першої згадки до сучасних досліджень: відбулася онлайн-лекція про історію Дорогобужа 298
Від першої згадки до сучасних досліджень: відбулася онлайн-лекція про історію Дорогобужа
За ініціативи Рівненського обласного краєзнавчого музею відбулася онлайн-лекція доктора історичних наук Богдана Прищепи «Давня історія Дорогобужа, відкрита археологами». 
 
Про це повідомили в музеї.
 
Організаторами заходу стали т.в.о. завідувача відділу давньої історії та середніх віків Віта Коцюбайло та завідувачка сектору впровадження цифрових технологій Ольга Морозова.
 
Дорогобуж – це давньоруське літописне місто, яке відігравало важливу роль у політичному та економічному житті Київської Русі. Особливо бурхливим для Дорогобужа було XII століття, коли місто стало ареною міжусобної княжої боротьби.
 
Дослідження давньоруського міста проводились археологічною експедицією Рівненського обласного краєзнавчого музею з 1970 року під керівництвом Юзефа Нікольченка, а з 1982 року – під керівництвом Богдана Прищепи
 
За 15 польових сезонів науковці відкрили 1930 кв. м площі середньовічного міста в межах городища і посаду. На основі археологічних досліджень видали видано дві монографії.
 
«Лекція Богдана Прищепи про Дорогобуж охопила усі аспекти, пов’язані з першими згадками про місто, його історією, географічним положенням, першими дослідженнями, археологічними експедиціями та фінансуванням. Зокрема, пан Богдан зазначив, що найдавнішою літописною згадкою про Дорогобуж є запис від 1084 р., а перші розкопки на городищі провів Вітольд Ауліх у 1968 р.» – йдеться у повідомленні.

Під час лекції продемонстрували різні знахідки з Дорогобужу, серед яких скарб срібних прикрас XII – першої половини XIII століття, шолом XIII ст., меч XI ст., князівська печатка другої половини XI – першої половини XII ст., грошові гривні чернігівського типу тощо. 

Слухачі лекції могли ознайомитися з різноманітними археологічними планами жител та різних будівель X – XIII ст. та фотокартками з експедицій XX ст. Окремо лектор згадав одну з найдавніших – ікону Богородиці Одигітрії другої половини XIII ст. з Успенської церкви поряд з Дорогобужем.
 
Захід завершився спільною дискусією учасників лекції.
 
Коментар
12/09/2024 Четвер
12.09.2024
11.09.2024