В Україні оцифрують мікроархіви про Голокост та інші нацистські злочини

10 Серпня 2024, 13:24
Українські примусові робітниці фарфорової фабрики Петерса і Раушерта у селі Гюттенгрунд поблизу містечка Зоннеберг, земля Тюрінгія. Фото: Після тиші 355
Українські примусові робітниці фарфорової фабрики Петерса і Раушерта у селі Гюттенгрунд поблизу містечка Зоннеберг, земля Тюрінгія. Фото: Після тиші
Громадська організація «Після тиші» разом з Arolsen Archives розпочинають новий проєкт «H-Files: оцифрування мікроархівів про Голокост та інші нацистські злочини в Україні». 
 
Про це повідомили на сторінці організації в фейсбуці.
 
«Упродовж двох років ми та наші партнери з різних регіонів України будемо оцифровувати та впорядковувати маленькі архівні колекції про уцілілих під час Голокосту і тих, хто допомагали їм врятуватися, про примусових робітників та робітниць, про військовополонених та ув'язнених концтаборів», – йдеться в повідомленні.
Усі ці матеріали стануть частиною найбільшого цифрового архіву, що містить інформацію про жертв нацистських переслідувань. 
 
Якщо ви зберігаєте фото, листи, щоденники, спогади чи інші документи про ті часи зверніться до команди «Після тиші», аби зберегти цінні свідчення про українські досвіди тієї війни.
 
Проєкт реалізується за підтримки International Holocaust Remembrance Alliance та Gerda Henkel Stiftung.
 
Коментар
12/09/2024 Четвер
12.09.2024
11.09.2024