У Києві відбудеться міжнародна наукова конференція про українсько-польське пограниччя
У Києві пройде міжнародна науково-практична конференція «Українсько-польське пограниччя: історія, пам'ять, мовно-культурна спадщина та сучасні виклики».
Конференцію присвячено 80-м роковинам від початку депортації автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 роках. Про це повідомляє Український інститут національної пам'яті.
Тематичні напрями роботи конференції:
- історичні аспекти досвіду українсько-польського співжиття на порубіжжі;
- депортація українського населення з території Польщі в системі злочинів комуністичного тоталітарного режиму;
- теоретичні підходи та методичний інструментарій досліджень українсько-польського порубіжжя;
- історичні землі Лемківщини, Західної Бойківщини, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Надсяння в українській та зарубіжній історіографіях ХХ – на початку ХХІ ст.;
- мовно-культурна спадщина та заходи з її збереження в умовах українсько-польського суміжжя;
- досвід неподоланого минулого як компонент колективної пам’яті мешканців порубіжних територій;
- повсякдення й святково-обрядовий простір «спільнот пам’яті» по обидва боки українсько-польського кордону в ХХ–ХХІ ст.;
- плинність ідентичностей та механізми їхнього збереження в умовах порубіжного простору;
- культурне та релігійне паломництво до місць походження предків.
Відповідно до напрямів роботи працюватимуть три послідовні секції: історична, мовознавча та культурологічна. Регламент виступів: пленарне засідання – до 20 хвилин, секційне засідання – до 10 хвилин; обговорення, репліки, дискусії – до 5 хвилин.
Реєстрація до участі в конференції триватиме до 03 вересня 2024 року.
Дата проведення: 10 вересня 2024 року. Час: 10:00–16:00. Локація: Національний музей історії України у Другій світовій війні. Форма проведення: змішана. Робочі мови конференції: українська, англійська, польська, словацька.
Під час реєстрації за Гугл-формою до анкети необхідно прикріпити файл типу «Документ Microsoft Word (.docx)» зі статтею, яку опублікують у збірнику наукових праць після конференції.
Організатори конференції: ГО Київське товариство «ЛемКиїв», Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Український інститут національної пам’яті.
Cпіворганізатори конференції: Центр дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя, Українського католицького університету, Національний музей народної архітектури та побуту України, ГО «Київське ветеранське правозахисне товариство депортованих українців, «Холмщина» імені М. Грушевського».
Читайте також: Мусили прижитись на чужині: сім’ю Емілії Дзіпак примусово переселили на Одещину
Читайте також: «І поїхали ми на двох підводах»: чи отримають депортовані українці відновлення справедливості від держави
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром