Луцьк: у музеї експонується виставка пам'яті історика Геннадія Бондаренка
Життя і діяльність українського історика були тісно пов’язані з Волинським краєзнавчим музеєм.
4 серпня – роковини від дня смерті Геннадія Бондаренка, українського історика, краєзнавця, кандидата історичних наук, професора Волинського національного університету імені Лесі Українки. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Волинського краєзнавчого музею.
Геннадію Бондаренку, життя і діяльність якого були тісно пов’язані з Волинським краєзнавчим музеєм, у цьому закладі присвятили меморіальну виставку, яку можуть оглянути відвідувачі.
Народився історик 19 січня 1946 року в м. Сатанів Хмельницької області. Вищу освіту здобув у Кам’янець-Подільському державному педагогічному інституті. Вчителював, у 1977 році закінчив аспірантуру Київського педагогічного інституту. З того часу розпочалась його професійна діяльність у Луцькому державному педінституті (нині – Волинському національному університеті імені Лесі Українки).
У 1982 році науковець захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Історія України». У 1997 році був обраний членом-кореспондентом Української академії історичних наук.
Бондаренко з 2006 року був директором Центру дослідів Волині при ВНУ імені Лесі Українки.
Його науковий доробок налічує понад 500 праць, серед яких – п'ять монографій, сім підручників.
Понад 30 років він очолював Волинську обласну організацію Національної спілки краєзнавців України. Упродовж цього часу особисто підготував і провів десятки конференцій, семінарів, круглих столів, пов’язаних з історією, краєзнавством, музеєзнавством краю, упорядкував до друку понад 70 номерів збірника «Минуле і сучасне Волині та Полісся».
Геннадій Бондаренко був невтомним популяризатором улюбленої справи на телебаченні, радіо, в пресі.
У 1988 році став «Відмінником народної освіти», а в 1993 році одержав звання «Заслужений працівник народної освіти України».
Краєзнавча діяльність науковця відзначена преміями Національної спілки краєзнавців України імені Дмитра Яворницького (1993) і академіка Дмитра Тронька (2015), званням «Почесний краєзнавець України» (2014).
4 серпня 2023 року життя Геннадія Бондаренка обірвалось. У Волинському краєзнавчому музеї нині сформований його особистий фонд.
Читайте також: У Гаразджі поховали відомого краєзнавця Геннадія Бондаренка
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром