На Одещині місцеві медики поповнили експонатами музей

Старим медичним речам продовжили життя.
Медики міста Болграда, що на Одещині, поповнили експонатами міський історико-етнографічний музей – повідомляють на фейсбук-сторінці цього закладу.
Дві давні скляні шафи, зазначається в повідомленні, з прозорими полицями вже у виставковій залі музею. На них викладені предмети, які раніше рятували життя людям.
Хірургічні ножиці прийшли в музей з 50-х – 60-х років ХХ століття. А поруч у вигляді срібного півмісяця – хірургічні голки.
Є там і пакет для перев’язування, на ньому дата – 1977 рік, поруч пакетик вати хірургічної за 18 копійок цього ж року. Трохи далі можна побачити бинт стерильний 1958 року виготовлення.
На іншій полиці шприц медичний ін’єкційний багаторазового вживання зі скла. Цей шприц можна було стерилізувати та знову застосовувати, бо одноразових шприців у Болграді тоді ще не було. Поруч голки для цього шприца та пенал для його укладки.
У 50-ті – 60-ті роки тиск вимірювали вертикальним ртутним тонометром. Поруч с тонометром виставлений мікроскоп. Цей диво-прилад допомагав медпрацівникам правильно встановлювати діагноз хворого.
А ось на іншій поличці чудернацька дерев’яна дудочка. Це стетоскоп для прослуховування серця та легенів у хворих. Пізніше його замінив фонендоскоп.
Між двома подарованими шафами з лікарні можна побачити ще один дарунок. Це невеличка скляна шафа фельдшера, яку подарувала сім’я колишнього медика з Болграда Боболова. У ній – медична шапочка та хустина медичної сестри 50-х років.
Ще чудові дарунки від хірургів: білий халат, що має зав’язки на спині, біли бахіли, фартух з білої прозорої клейонки, маска антимікробна та головний убір.
Читайте також: Здолбунів: акушери-гінекологи на світлині п'ятдесятих років ХХ століття
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром