У Латвії відкрили виставку 3D-моделей найвідоміших архітектурних пам’яток України

11 Липня 2024, 11:55
У Латвії відкрили виставку 3D-моделей найвідоміших архітектурних пам’яток України 280
У Латвії відкрили виставку 3D-моделей найвідоміших архітектурних пам’яток України

В межах європейського туру, в Юрмалі (Латвія) у Дзінтарі хол відбулось відкриття виставки «Мініатюрна Україна».

Захід відбувся у понеділок, 8 липня. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Проєкт створили у співпраці з МКІП та підтримки американського народу наданої через Агентство США з міжнародного розвитку USAID. Відкриття відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Латвійській Республіці Анатолій Куцевол

Пересувна виставка «Мініатюрна Україна» — це інтерактивний досвід, покликаний висвітлити цінність нерухомої культурної спадщини України в європейському та світовому контексті та закликати глядачів до дій щодо її захисту. 

Виставка є своєрідним дипломатичним інструментом, з допомогою якого Програма сприяння громадській активності «Долучайся!» адвокатуватиме захист культурної спадщини України. 

Проєкт має на меті не лише висвітлити важливість культури України як частини європейського та світового контексту, але й показати руйнування, спричинені повномасштабним російським вторгненням.

Виставка містить 29 3D-моделей найвідоміших архітектурних пам’яток, які зісканувала та надрукувала організація Skeiron, а також 12 стендів з додатковою інформацією про цікаві історичні архітектурні локації. 

Експозицію доповнює VR-тур, який дає можливість ще більше зануритись у атмосферу визначних пам’яток України та отримати імерсивний досвід.

Спеціально для цього проєкту 29 українських композиторів, сайнд дизайнерів та митців створили унікальні музичні композиції з допомогою яких можна не лише побачити, а й почути голоси будівель та уявити звукові історичні ландшафти.

Кураторкою проєкту стала Ліна Романуха. Також над проєктом працювали: Юрій Марченко, Олексій Білокуренко, Христина Бондар, Катерина Жмудь

Серед експертів залучених для створення проєкту – заступниця міністра культури та інформаційної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар.

«Оцифрування культурних артефактів та історичних пам’яток є важливим не лише для збереження, але й для промотування культурної спадщини України. Сучасні технології дозволяють створювати високоякісні цифрові копії, які можуть бути доступні широкій аудиторії через інтернет. Це сприяє не тільки збереженню та відновленню оригіналів при пошкоджені, але й підвищує інтерес до вивчення історії та культури нашої країни. Оцифровані ресурси можуть використовуватись у навчальних програмах, наукових дослідженнях та віртуальних виставках, відкриваючи нові можливості для взаємодії з культурною спадщиною», – сказала Анастасія Бондар.

Далі виставку представлять:

  • 19 липня – 20 липня – Латвія, фестиваль Positivus (Лукавсала, Рига);
  • 23 липня – 4 серпня – Франція, Українське олімпійське містечко (Франція);
  • 7 серпня – 12 серпня – Угорщина, фестиваль Sziget (парк Május 9, Будапешт);
  • 7 вересня – 8 вересня – Німеччина, фестиваль Superbloom (Олімпіапарк, Мюнхен).

 

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром