Найстаріший рукописний документ, що зберігається у Центральному державному історичному архіві

10 Липня 2024, 13:49
Грамота 457
Грамота
Державна архівна служба України презентувала найстаріший рукописний документ, що зберігається у Центральному державному історичному архіві в Києві
 
Йдеться про грамоту руського старости Отто з Пільче про надання Йоганнові Гаустетерові та його спадкоємцям староство в Новому Селі (Нейдорфі), яке переводить на Магдебурзьке право. Про це пише Державна архівна служба.
 
Спираючись на Магдебурзьке право, руський староста Отто з Пільче видав 16 серпня 1369 року Грамоту про надання Йоганнові Гаустетерові та його спадкоємцям староства в Новому Селі. 
 
Грамота старости Отто з Пільче є важливим документом, що посвідчує новий етап розвитку українських земель на основі самоврядування, сприяючи впровадженню норм Магдебурзького права. Серед українських середньовічних міст, що отримали Магдебурзьке право, були Київ, Львів, Володимир, Луцьк та інші міста. 
 
«Впровадження Магдебурзького права стало одним із ключових факторів формування правової культури та європейського міського устрою на українських землях», – йдеться в повідомленні.
Ознайомитися з документом можна на вебпорталі Державної архівної служби України у розділі «Унікальні документи Національного архівного фонду».
 
Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром