Відбудеться лекція про ідеолога ОУН Степана Ленкавського
03 Липня 2024, 14:55
631
Степан Ленкавський та Степан Бандера. Джерело: Центр Досліджень Визвольного Руху
До 120-ї річниці з дня народження українського політичного діяча, ідеолога ОУН, в'язня Аушвіцу, автора Декалогу українського націоналіста Степана Ленкавського відбудеться лекція про його життя.
Про це повідомляє Український інститут національної пам'яті.
Постать Степана Ленкавського – одного зі співзасновників ОУН, який очолив організацію після вбивства Степана Бандери, мало досліджена.
Більш відомими й у час війни мотиваційними є його ідеологічні настанови – Декалог українського націоналіста, морально-етичний кодекс для сотень тисяч учасників національно-визвольної боротьби XX століття.
Під час заходу говоритимуть про:
- життєвий шлях Степана Ленкавського – від заснування та ідеологічного оформлення ОУН до ув'язнення в концтаборі Аушвіц та роботи в Проводі Закордонних частин ОУН;
- ідеологічне оформлення принципів Організації українських націоналістів щодо національно-визвольного руху;
- донесення правди про СРСР та підсовєтську Україну.
Лекція-обговорення відбудеться у п'ятницю, 5 липня в приміщенні Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану (Майдан Незалежності, 18/2, м. Київ). Початок о 18:00. Зустріч також транслюватиметься на фейсбуці Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Українського інституту національної пам’яті, а також на ютубі.
Спікер: доктор політичних наук, голова Івано-Франківської обласної ради, дослідник творчості та автор життєпису Степана Ленкавського Олександр Сич. Модераторка: в.о. керівника відділу організації заходів Управління популяризаційної роботи та меморіалізації заходів Тетяна Бойко.
Організатори події: Український інститут національної пам’яті, Національний музей Революції Гідності, Інститут Наукових Студій Націоналізму. Вхід вільний, але необхідно зареєструватись.
Довідково:
Степан Ленкавський походить з Івано-Франківської області, яка на момент його народження перебувала під владою Австро-Угорщини. Він вивчав філософію у Львівському університеті, у 1920-х роках долучився до націоналістичного руху та студентських політичних організацій. У 1929 році Ленкавський став членом Проводу ОУН на західноукраїнських землях, опікувався питаннями ідеології. У цей час сформував «Декалог ОУН» в якому в короткій формі виклав основні принципи, яких повинен дотримуватись оунівець. Степан Ленкавський також є одним з ініціаторів і співавторів тексту Акта Тридцятого червня 1941 р., яким проголошено відновлення Української держави. За спробу взяти під контроль ОУН(б) військову друкарню у Львові 29 липня 1941 року його схопило гестапо та ув’язнили до концтабору Освенцім (Аушвіц). Після звільнення оселився в Німеччині й очолював Референтуру Підсовєтських Справ – аналітичний орган закордонних частин ОУН. Після вбивства Степана Бандери – голова проводу революційної ОУН. Редагував провідне видання ОУН «Шлях перемоги». У останні роки життя заглибився у вивчення праць східних та західних філософів.
06/12/2024
Четвер
05.12.2024
18:17
15:12
04.12.2024
ГАЛЕРЕЯ
Афіша
Бізнес
Еко
Життя
Закордон
Історія
Культура
Медицина
Освіта
Спорт