У Музей історії Другої світової війни на довічне зберігання передали рукописний збірник «Пісні волі»

30 Червня 2024, 13:40
У Музей історії Другої світової війни на довічне зберігання передали рукописний збірник «Пісні волі» 417
У Музей історії Другої світової війни на довічне зберігання передали рукописний збірник «Пісні волі»

З нагоди Дня Конституції України в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбулася презентація та передача на довічне зберігання унікального рукописного збірника «Пісні волі».

Про це повідомляє міністерство культури та інформаційної політики України.

Раритет, що є історичним та документальним свідченням патріотизму, жертовності й відваги захисників України, передав до Музею секретар Національної спілки журналістів України майор Володимир Данилюк, який нині проходить службу в Сухопутних військах ЗСУ.

«Сьогодні тут подвійне свято – День Конституції та презентація неймовірного артефакту. Збірник пісень 1949 р. за своїм змістом є беззаперечним свідченням спадкоємності поколінь та нашої столітньої боротьби за свободу й незалежність, адже там зібрані козацькі, гайдамацькі, стрілецькі та повстанські пісні, які лунають і нині», – зазначив генеральний директор Музею війни Юрій Савчук.

Володимир Данилюк поділився з присутніми історією артефакту. Збірник вилучили чекісти із криївки, але він вцілів і зберігся, а на початку відновлення незалежності України книжку безпосередньо передав Володимирові Данилюку колишній заступник начальника УКДБ СРСР у Волинській області Зіновій Петрик

«Як тільки я взяв до рук цей збірник, мені стало відразу зрозуміло, що він має зберігатись у найціннішому Музеї нашої держави. І от після друку факсимільного видання пісенника я з радістю передаю рукописний оригінал до Національного музею історії України у Другій світовій війні», – підкреслив Володимир Данилюк.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко у своєму виступі згадав про співпрацю з Музеєм та спільну виставку «Розстріляна свобода слова», що експонувалась у Виставковому центрі комплексу. 

«Цей Музей є сучасним, інноваційним, актуальним, а його співробітники миттєво реагують на виклики часу, хоч би якими складними вони були. Діяльність установи дає змогу тримати у фокусі світової уваги нашу нинішню боротьбу», – зауважив Сергій Томіленко.

Представниця Ради ГО «Міжнародне громадське об’єднання Волинське братство» Галина Бідношей акапельно виконала для присутніх пісню зі збірника – «Осінні квіти вже зісхли». Крім цього для гостей під час заходу прозвучали «Зродились ми великої години», «Йшли селом партизани», «Від синього Дону до сивих Карпат».

Читайте також: Я б’юся різцем і долотом: історія художника-повстанця Ніла Хасевича

Коментар
09/12/2024 Понеділок
09.12.2024
08.12.2024
07.12.2024
06.12.2024