Волинь: як розпочиналося освоєння Косачівської садиби в Колодяжному
Гаврило Остапенко – волинський художник і педагог, який брав участь в освоєнні садиби Косачів.
Відразу після закінчення Другої світової війни на Волині неодноразово підіймалося питання про передачу колишньої садиби Косачів у Колодяжному у власність держави та створення у вцілілих будинках музейного комплексу. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Волинського краєзнавчого музею.
Одна з комісій, зазначається в дописі, до складу якої увійшов і музейний співробітник Гаврило Остапенко, працювала в Колодяжному в кінці серпня 1945 року. Про цей переконливо свідчать два музейні експонати: зображення Лесиного «білого» будинку й план розташування його кімнат, а також малюнок того ж будинку, виконаний кольоровими олівцями Остапенком, з датою: «26/VІІІ 1945».
10 липня 1949 року у відремонтованому Лесиному «білому» будинку відкрили музей на громадських засадах. Таким був початок освоєння Косачівської садиби, у майбутньому – музейного комплексу, який став філіалом Волинського краєзнавчого музею.
Гаврило Остапенко – волинський художник і педагог, доля якого невід’ємно пов’язана з Луцьком. Існує велика збірка образотворчого мистецтва Гаврила Остапенка у колекції Волинського краєзнавчого музею. 1972 року її передала на зберігання у фондових запасниках музею родина митця.
Читайте також:На Волині запрацювала традиційна виставка писанок за узорами з колекції Олени Пчілки
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром