У Волинському краєзнавчому музеї встановили цифровий атлас

22 Червня 2024, 13:21
У Волинському краєзнавчому музеї встановили цифровий атлас 439
У Волинському краєзнавчому музеї встановили цифровий атлас
Волинський краєзнавчий музей забезпечили сучасним інтерактивним кіоском у межах міжнародної співпраці із фондом імені Цала Каплуна (Tsal Kaplun Foundation – TKF) TKF.
 
Про це повідомили на сайті музею.
 
Фонд Цала Каплуна є ініціатором та розробником проєкту зі створення цифрового Атласу місць страт жертв Голокосту в Україні (доступний за цим посиланням).
 
Упродовж 1941–1944 року жертвами нацистського окупаційного режиму стало понад 100 тисяч євреїв, які проживали в межах території Волинської області. На цифровому Атласі фонду Цала Каплуна вже зафіксовано понад 130 місць вбивств євреїв, які віднайдені на території області. Їхній пошук триває.
 
Атлас використовує карту Google, на якій спеціальними маркерами виділені місця страт, кожне з яких має окрему інтернет-сторінку, що оновлюється. Поряд із визначеними географічними координатами, у ній є анотація про подію англійською та українською мовами, покликання на праці дослідників, архіви, свідчення очевидців. 
 
«Робота над вдосконаленням Атласу продовжується і до неї можуть долучитися всі бажаючі. Завдяки інтерактивному кіоску ознайомитися з онлайн-атласом відтепер можуть і відвідувачі Волинського краєзнавчого музею. Висловлюємо щиру вдячність фонду імені Цала Каплуна в особі директора Йозефа Менакера (Joseph Menaker) Joseph Menaker за сприяння Волинському краєзнавчому музею у подальшій історико-просвітницькій роботі та вшануванні пам’яті жертв Голокосту», – йдеться в повідомленні.
Коментар
07/09/2024 Субота
07.09.2024
06.09.2024