На Рівненщині презентували книжку про повстання отамана Оскілка

21 Червня 2024, 14:53
Меморіальна дошка Володимиру Оскілку  на фасаді ліцею села Городок Рівненського району 361
Меморіальна дошка Володимиру Оскілку на фасаді ліцею села Городок Рівненського району

Презентацію літературного видання доповнили покладанням квітів до меморіальної дошки та могили її головного героя.

19 червня в Літературному музеї Уласа Самчука (місто Рівне) відбулася презентація книги Володимира Томашевського «Шлях до катастрофи». Це видання про події столітньої давності, а саме про повстання отамана Володимира Оскілка – комісара Центральної ради Рівненського повіту, генерал-хорунжого армії УНР, командувача Південно-Західного проти більшовицького фронту. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Розпочався захід, ідеться в дописі, з покладання квітів до меморіальної дошки на фасаді ліцею села Городок Рівненського району, де загинув отаман, а також на могилі Оскілка в селі Хотин Рівненського району.

Завідувач літературного музею, заслужений працівник культури України Микола Федоришин наголосив, що з моменту загибелі отамана пройшло 98 років, і розповів присутнім біографію цієї видатної особистості та зачитав уривки з книги Томашевського.

Головний спеціаліст Управління культури і туризму Рівненської ОВА, член Національної спілки кобзарів України Назар Волощук виконав пісню «Ой у лузі червона калина» під музичний супровід бандури.

До слова були запрошені музейники, освітяни, митці, письменники та історики.

Читайте також: Створення Директорії 105 років тому: як це було на Волині

Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром