Закарпатському краєзнавчому музею подарували старовинні виноробні прилади

20 Червня 2024, 17:12
Закарпатському краєзнавчому музею подарували старовинні виноробні прилади 520
Закарпатському краєзнавчому музею подарували старовинні виноробні прилади
Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького отримав дарунок від Мілана Кріштофорі з присілка села Кольчино Фрідяшова.
 
Про це повідомили на сторінці музею.
 
Чоловік передав музею цінні предмети, які належали його родині протягом багатьох років. Серед них особливо цінними є старовинні виноробні прилади: виноградний прес (чавило), млинок та кілька дерев’яних кадок.
 
Виноградний прес (чавило) використовувався для видобутку соку з винограду, був центральним елементом у процесі виноробства. Старовинний прес, який передав Мілан Кріштофорі, є зразком традиційного ремесла, він досить великих розмірів, свідчить про давні методи виробництва вина, які застосовувалися на Закарпатті.
 
Млинок для винограду був необхідним інструментом для подрібнення винограду перед подальшим пресуванням.  Кілька дерев’яних діжок, які також були частиною дарунку, використовувалися для чавління винограду та витримки його під час попереднього зброджування. 
 
Ці кадки, зроблені з міцного дерева, відігравали важливу роль у процесі ферментації та зберігання вина, сприяючи його насиченню природними ароматами та смаками.
 
«Цей щедрий дарунок значно збагатить колекцію музею і дасть змогу відвідувачам краще зрозуміти історію та культуру виноробства на Закарпатті. Ми щиро вдячні Мілану Франтішковичу Кріштофорі та Юрію Бабініну за їхній внесок у збереження культурної спадщини нашого краю. Висловлюємо вдячність і перевізнику – пану В'ячеславу Скибі зі с. Давидкова, який щиро допоміг у благородній справі», – йдеться у повідомленні. 
Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром