Архіву національної пам'яті передали понад 1000 справ прокуратури Одеського військового округу

19 Червня 2024, 11:15
Передавання-приймання архівних справ прокуратури Одеського військового округу 962
Передавання-приймання архівних справ прокуратури Одеського військового округу

Основу переданих на зберігання документів становлять кримінальні справи та наглядові провадження за кримінальними справами.

1076 справ за 1938–1991 роки прокуратури Одеського військового округу віднині зберігаються в Архіві національної пам'яті. Про це повідомляє у фейсбуці директор Архіву національної пам'яті Ігор Кулик.

Архівні справи охоплюють територію Автономної Республіки Крим, Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Кіровоградської, Дніпропетровської областей та Республіки Молдова. До цього архівні справи зберігались у Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Південного регіону.

Основу документів становлять кримінальні справи та наглядові провадження за кримінальними справами, нагляд за розслідуванням яких та підтримання державного обвинувачення здійснювали прокурори військового округу. Окрім того, у фонді зберігається справа за 1963–1965 роки щодо наглядового провадження за фактом виявлення листівок антирадянського змісту. 

На документи прокуратури Одеського військового округу укладено опис, з яким можна ознайомитись на сайті Архіву національної пам’яті – https://hdauinp.org.ua/ua/archives-ua/dovidkovyi-aparat.

Відповідно до Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» до Архіву національної пам’яті мають бути передані близько 4 мільйонів справ, які досі зберігаються в галузевих державних архівах Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Державної прикордонної служби та в архівних підрозділах Національної поліції, Національної гвардії, судів та органів прокуратури. 

Найближчим часом Архів національної пам'яті отримає архівні справи з інших прокуратур та перші документи з галузевих державних архівів.

Читайте також: Державний архів Львівської області зацифрував у червні 29 справ Слідчого відділу НКВС та інші документи

Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром