Спасо-Преображенському собору в Чернігові подарували печатку сина Ярослава Мудрого

17 Червня 2024, 17:25
Спасо-Преображенському собору в Чернігові подарували печатку сина Ярослава Мудрого 421
Спасо-Преображенському собору в Чернігові подарували печатку сина Ярослава Мудрого

Спасо-Преображенський собор у Чернігові отримав для експонування печатку князя Святослава Ярославовича, сина Ярослава Мудрого. 

Собор планують відкрити до Дня Конституції, 28 червня. Саме тоді українці зможуть побачити печатку в експозиції особисто. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Це печатка Святослава Ярославовича, того, хто добудував Спасо-Преображенський собор в Чернігові», – зазначила генеральна директорка Національного заповідника «Чернігів стародавній» Наталія Реброва.

Цінний артефакт заповіднику подарував зі своєї приватної колекції співзасновник і директор «Музею Шереметьєвих» Олексій Шереметьєв

«На печатці зображено князя і ми впевнені, що їй місце тут в Спасо-Преображенському соборі. Це унікальна архітектурна пам’ятка часів Київської русі. Це унікальний заповідник. Він є свідченням нашої історії», — розповів Олексій Шереметьєв.

Раніше Національний заповідник «Чернігів стародавній» уклав угоду із приватним «Музеєм Шереметьєвих». Це угода про співпрацю, наукові дослідження, просвітницьку роботу, та підготовку унікального журналу, присвяченого історії собору.

Читайте також: Реліквії Волині: меморії з Чернігова започаткували у волинському музеї фонд Лесі Українки

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром