У Львові відбулися Всесвітні Дні Ар Нуво

16 Червня 2024, 15:27
У Львові відбулися Всесвітні Дні Ар Нуво 500
У Львові відбулися Всесвітні Дні Ар Нуво

У Львові вперше офіційно відзначали Всесвітні Дні Ар Нуво, які тривали з 8 по 11 червня 2024 року. 

Про це повідомляє Бюро спадщини.

В рамках заходу «Бюро спадщини» організувало серію заходів, які мали на меті познайомити львів’ян та гостей нашого міста з модерною спадщиною Львова. Цьогорічні заходи були присвячені темі – світло. 

Програма активностей включала майстер-класи, екскурсії та лекції. Відвідувачі мали змогу долучитися до воркшопів зі створення скляного мистецтва, побувати на цікавих лекціях та виставці, дізнатися про вуличне освітлення міста та відвідали екскурсії на локаціях, які не доступні для загального огляду. 

«Ми надзвичайно раді, що наші події викликали такий інтерес і залучили стільки людей. Це свідчить про те, що тема сецесії є актуальною та цікавою для нашої громади. Це не просто подія для нашого міста, а шанс показати нашу унікальну спадщину світу і розвивати культурний діалог на європейському рівні. Важливість таких заходів полягає в підвищенні обізнаності про культурну спадщину Львова, нашого регіону, країни і створенні нових можливостей для туризму та міжнародного співробітництва. Ар нуво — це не лише стиль, але й міст між минулим та майбутнім, що допомагає нам будувати суспільство. Маємо на меті проводити такі заходи щорічно», – розповіли організатори.

Партнерами проєкту в Україні є Центр міської історії та Національний університет «Львівська Політехніка». Проєкт, підтриманий Виконавчим агентством з питань освіти та культури (EACEA) Європейської Комісії та триватиме до вересня 2027 року. 

Нагадаємо, минулого року Львів приєднався до міжнародної спільноти Reseau Art Nouveau Network (RANN), яка займається вивченням та промоцією спадщини ар нуво. 

Це надає місту можливість популяризувати свою сецесійну спадщину на міжнародному рівні та реалізовувати проєкт «Ар-нуво як Нова Євроутопія. Як минуле може бути мостом до сталого майбутнього» разом з європейськими партнерами.

Читайте також: Львів: у Шевченківському гаю відтворили інтер'єр школи початку ХХ століття

Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром