Рівне: в музеї говорили про шляхи повернення в Україну видатних митців минулого

14 Червня 2024, 17:52
Дослідник відомих українців Валерій Войтович 301
Дослідник відомих українців Валерій Войтович

Засідання науково-мистецької студії в рівненському Літературному музеї У.Самчука.

Відбулося воно 14 червня на тему «Мистці Хома-Оскар Сосновський та Кость Климченко повертаються в Україну» – повідомляють на фейсбук-сторінці Рівненського обласного краєзнавчого музею. 

На зустрічі з Валерієм Войтовичем, ідеться в повідомленні,  зібралися музейники, митці, дослідники творчості видатних постатей.

Модератором заходу виступив заслужений працівник культури України Микола Федоришин, завідувач Літературного музею Уласа Самчука.

До слова був запрошений Валерій Войтович, багаторічний дослідник українських мистців. Він  закцентував, що сьогодні має бути повернення видатних постатей Т.О.Сосновського і К. Климченка в Україну, розповів про свою більш як 10-літню роботу над дослідженням відомих українців, про написання портрета Сосновського, видані ним книги.​

Художнім експертом на зустрічі виступив народний художник України, заслужений діяч мистецтв України Володимир Шолудько, скульптор, професор живопису, скульптури та рисунка Київської Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, який подякував В.Войтовичу за його величезну працю. Митець передав вітання від Олександра Федорука, професора, завідувача кафедри мистецтвознавчої експертизи Київської Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв і його пропозицію проводити такі презентації в Києві, щоб популяризувати наших славетних земляків.

Засідання науково-мистецької студії продовжилося жвавим обговоренням, ідеями, пропозиціями щодо шляхів, способів повернення видатних постатей, їх популяризація не тільки на Волині, але й у всій Україні та світі.

Читайте також: «Боротьба – це про зусилля»: Олександр Зінченко у Рівному презентував книгу «Як українці зруйнували імперію зла»

Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром