У Дубні студентів-істориків залучили до польового опису знахідок на острові Дубовець

14 Червня 2024, 16:44
Студенти проводять польовий опис 446
Студенти проводять польовий опис

Статистика польового опису стане підготовчим етапом до реставраційних робіт і фондування предметів. 

Цьогорічне літо не передбачає чергової археологічної експедиції на острів Дубовець. Зате є можливість впорядкувати та систематизувати величезний торішній пласт знахідок на місці колишнього Свято-Вознесенського монастиря у Дубні. І в цій, на перший погляд, рутинній справі ефективними помічниками для відділу історії Заповідника міста Дубно стали першокурсники Рівненського державного гуманітарного університету, які здобувають фах історика. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Дубенського замку.

Керівник навчальної практики, завідувач відділу історії Заповідника Юрій Пшеничний залучив студентів до польового опису знахідок в урочищі Острів Дубовець, у ході якого облікуються абсолютно всі фрагменти кераміки, скла, кісток та інших матеріалів, які колись, переважно у ХVІІІ столітті, становили культуру й побут насельниць Свято-Вознесенського монастиря.

Статистика польового опису покаже, яких матеріалів виявили найбільше, і стане підготовчим етапом до реставраційних робіт, фондування предметів. З колекційного списку будуть відібрані найбільш репрезентативні зразки, придатні для подальшого експонування.

Юрій Пшеничний відзначає інтерес студентів до практичних занять, і, як доказ, демонструє відтворену ними вервицю з медальйоном ХVІІІ століття зі 122 намистин, яка була знайдена в одному з поховань духовної особи на острові Дубовець.

Читайте також: На Дубенщині перепоховали рештки черниць, які знайшли під час розкопок монастиря

 

Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром