На Рівненщині чоловік намагався продати іноземцям дві кам'яні сокири бронзової доби: цінності передали до музею

13 Червня 2024, 17:58
Фото ілюстративне 354
Фото ілюстративне

На Рівненщині суд виніс вирок уродженцю Житомира за контрабанду культурних цінностей. Він намагався продати та відправити у Францію і Німеччину дві кам’яні сокири бронзової доби.

Про це йдеться у вироку Здолбунівського районного суду.

Як йдеться у матеріалах справи, у 2023 році чоловік придбав кам'яну сокиру бронзової доби у невідомому місці й продав її громадянину Франції за 100 євро. Згодом він відправив посилку зі Здолбунова через міжнародне поштове відправлення.

У 2024 році житомирянин знову придбав кам'яну сокиру бронзової доби та продав громадянину Німеччини за 50 євро. 

В обох випадках на пошті у митній декларації у графі «докладний опис вкладення» обвинувачений вказав неправдиву інформацію. Працівники митниці встановили, що об'єкти мають культурну цінність та вилучили їх. 

Дії чоловіка кваліфікували за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 201 Кримінального Кодексу України, як закінчений замах на переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю культурних цінностей.

Здолбунівський районний суд визнав чоловіка винним і призначив йому три роки позбавлення волі. Однак звільнив від відбування покарання, призначивши натомість один рік іспитового терміну.

Кам'яні сокири вилучили у власність держави та передали у Рівненський обласний краєзнавчий музей.

Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром