Українські прикордонники допомогли знайти картину, яку викрали з музею в Нідерландах

13 Червня 2024, 14:48
Українські прикордонники допомогли знайти картину, яку викрали з музею в Нідерландах 337
Українські прикордонники допомогли знайти картину, яку викрали з музею в Нідерландах

Головний оперативно-розшуковий відділ Житомирського прикордонного загону допоміг знайти викрадений витвір мистецтва.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Оперативники прикордонного відомства України здійснили перевірку одного громадянина України. Останній раніше виїхав до Республіки Польща. 

За наявними даними він шукав клієнтів, аби продати картину Яна Линсена «Еліезер і Ребекка біля колодязя», яку датують 1629 роком. Покупців також підшуковували й на території України.

Дана картина виняткової цінності. Вона багато років перебувала в розшуку Інтерполу, адже 9 січня 2005 року її викрали із Вестфрісського музею. Тоді загалом зникли 24 картини, а також 70 срібних експонатів. Багато з них досі вважаються зниклими безвісти.

Прикордонні оперативники отримали достатньо відомостей, що вказували на здійснення протиправної діяльності конкретною особою.

«Коли польські колеги підтвердили надану інформацію, прикордонники двох країн разом з представниками Королівства Нідерландів провели ряд спільних заходів. У результаті реалізації розробленого плану за участі співробітників Оперативно-слідчого управління Головного управління прикордонної служби, Департаменту оперативно-розшукової діяльності Державної прикордонної служби України та офіцера зв’язку при Посольстві Королівства Нідерландів викрадений витвір мистецтва вилучили», – йдеться у повідомленні.

Громадянина України затримали та обрали запобіжний захід у вигляді трьох місяців арешту. Йому висунули звинувачення. Розслідування у справі веде окружна прокуратура Кракова, Республіки Польща.

Читайте також: Врятований принц: у Луцьку є картина знаменитого художника епохи Відродження

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром