У Дубенському замку реставрували ікону ХVІ століття

13 Червня 2024, 13:21
У Дубенському замку реставрували ікону ХVІ століття 422
У Дубенському замку реставрували ікону ХVІ століття
Протягом 11 та 12 червня фахівці Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України реставрували ікону Божого пророка Іллі ХVІ століття.
 
Про це повідомили на сторінці Державного історико-культурного заповідника Дубна.
 
Ікона «Пророк Божий святий Ілля з житієм» реставрувалась уже кілька разів. Востаннє – на початку 90-х років минулого століття. Нині, на думку львівських реставраторів, вона знову потребує втручання фахівців, аби зберегти її для наших нащадків.
 
Разом із керівником Львівської філії для проведення консерваційно-реставраційних робіт приїхали реставратори вищої та першої категорій – справжні професіонали своєї справи. Окрім основного завдання, реставратори обстежили стан зберігання предметів мистецтва, які були відреставровані раніше у Дубенському замку.
 
«У Дубенському замку ми з колегами проводимо консерваційно-реставраційну роботу з найстарішою та найціннішою іконою з колекції Заповідника м. Дубна. А це – цілий комплекс заходів, які відновлюють структурну міцність деревини, захищають її від біологічних та атмосферних впливів, з тим, щоб стародавній артефакт краще зберігався у майбутньому. Очевидно, що ікона пройшла тернистий історичний шлях, зазнавши відчутних пошкоджень. Однак і сьогодні вона зберігає свій експозиційний потенціал. Ми їй допоможемо не втратити його ще багато років», розповів завідувач філії, кандидат мистецтвознавства Тарас Откович.
 
Співпраця Заповідника з Львівською філією Національного науково-дослідного реставраційного центру України триває понад 10 років.
 
Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром