У Львові реставрують старовинну хату із Хустського району

12 Червня 2024, 14:16
У Львові реставрують старовинну хату із Хустського району 333
У Львові реставрують старовинну хату із Хустського району

У Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові реставрують хату з села Горінчово Хустського району Закарпатської області.

Цю будівлю перевезли до скансену в 1987 році. Про це повідомили в музеї.
 
Хату спорудили в першій чверті ХХ століття. У плані будівля складається з двох житлових приміщень, розділених сіньми. Тут є дві печі: одна – в «лівачці» (кімнаті ліворуч сіней), друга – в сінях (при стіні, що прилягає до «правачки»). Дах хати чотирисхилий, був покритий драницями. 
 
Вздовж фасаду хати влаштоване піддашшя-галерейка, із дубовими стовпцями. Об’єкт довгий час стояв без інтер’єру та не експонувався через поганий стан як дахового покриття, так і внутрішнього простору. 
 
Нині триває процес заміни підвалин, частково протезують вінці зрубу тильної стіни, а також відбувається заміна покрівлі даху. Дах перекривається бляхою: таке рішення науковці та архітектори прийняли для збереження будівлі та захисту її від вологи.
 
«Інформація, зібрана в експедиціях та літературні дані свідчать, що в західній частині України такий тип покрівлі був поширений не лише в містечковому, а й у сільському будівництві вже з кінця 1910-х рр. Тож, опираючись на зібрані науковцями матеріали, ми прийняли рішення перекривати цю будівлю бляхою. Що ж до дерев’яного даху, то з моменту останнього перекриття він прослужив лише близько 20 років», – йдеться в повідомленні.
 
Відреставрована хата експонуватиметься у музейному етнорегіоні «Рівнинне Закарпаття». Нагадаємо, що у Шевченківському гаю відтворили інтер'єр школи початку ХХ століття.
Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром