У Львові на Личаківському кладовищі реставрують 10 об’єктів

11 Червня 2024, 13:27
У Львові на Личаківському кладовищі реставрують 10 об’єктів 437
У Львові на Личаківському кладовищі реставрують 10 об’єктів

У межах українсько-польського проєкту «Збереження спільної культурної спадщини», на Личаківському цвинтарі цьогоріч реставрують шість гробівців, три надгробки та каплицю. 

Реставраційні роботи виконують спільно українські та польські фахівці. Про це повідомляє Львівська міська рада.

Відновлення дев'яти об’єктів фінансує Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка», а один – Фонд родини Дідушицьких.

«У цьому році для реставрації обрали гробівці родини Лєвіцкіх, Кульчицьких, Арматис, Мошинських та Кіліянович. А також надгробки на могилах Петронелі Кульчицької та Йогана Шімзера. Фахівці вже приступили до робіт. Крім того, реставратори працюють над ще 4 об’єктами, відновлювати які розпочали ще в минулому році. Це нагробок генерала Каліновського, гробівці родини Мосінг та Сіхульських. А також каплиця родини Яворських», – зазначили в ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар».

Нагадаємо, у межах проєкту «Спільна спадщина», на Личаківському цвинтарі реставрують гробівці та надгробки на могилах відомих людей, або ж ті, що мають мистецьку цінність. Об’єкти для реставрації щороку обирає спільна польсько-українська комісія.

Довідково:

Проєкт діє у Львові з 2007 року. За цей час на Личаківському цвинтарі, у співпраці з Міністерством культури Республіки Польща, Національним інститутом польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка», Товариством академічної традиції, Фундацією культурної спадщини Польщі, Польським інститутом охорони пам’яток та Фондом родини Дідушицьких, відреставрували понад 140 об’єктів, з них 3 – каплиці.

Читайте також: Онука Романа Шухевича проводить екскурсії по Львову та віддає зібрані гроші на ЗСУ

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024
11.07.2024