Україна та Німеччина підписали Угоду про співрацю з догляду за військовими похованнями

30 Травня 2024, 18:17
Україна та Німеччина підписали Угоду про співрацю з догляду за військовими похованнями 451
Україна та Німеччина підписали Угоду про співрацю з догляду за військовими похованнями
Державна архівна служба України буде новим партнером проєкту «Радянські та німецькі військовополонені та інтерновані». 
 
Метою співпраці серед інших завдань є з’ясування долі радянських військовополонених українського походження. Про це повідомили на сайті служби.
 
Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов та заступник президента Народної Спілки Німеччини по догляду за військовими похованнями Детлеф Фріцш підписали Угоду про співпрацю у четвер, 29 травня. 
 
Це відбулося в  межах конференції «Від кризи до майбутнього. Нові відповідальності для музеїв в Україні» в Берліні (ФРН).
Проєкт створить умови для оцифрування архівних документів в українських архівах та підґрунтя для того, щоб у майбутньому оцифровані в рамках проєкту документи, що містять інформацію про радянських військовополонених часів Другої світової війни були доступні повноважним користувачам даних проєкт.  
 
Водночас проєкт також визнає внесок солдатів з України у розгром націонал-соціалізму. 
Проєкт «Радянські та німецькі військовополонені та інтерновані», який координується Народною спілкою від імені Федерального уряду Німеччини, досліджує та оцифровує документи з архівів різних країн, а потім робить їх доступними в центральних базах даних.
 
Фінансується проєкт Федеральним міністерством закордонних справ. Мережа Східна Європа Фонду Макса Вебера очолює наукові дослідження у рамках проєкту.
 
«Україна володіє різноманітним архівними документами та великою кількістю історичних джерел, які мають центральне значення для з’ясування долі військовополонених. Як важливе культурне надбання вони особливо заслуговують на збереження та захист. З цієї причини Народна спілка Німеччини по догляду за військовими похованнями, мережа Східна Європа Фонду Макса Вебера та їх партнери по проєкту вітають Угоду з одного боку як важливий крок до гуманітарного з’ясування долі військовополонених та сприяння науковим дослідженням, з іншого як особливу оцінку та визнання українського культурного та історичного ландшафту», – йдеться у повідомленні.
Організатори заходу Ukrainisches Institut in Deutschland та Obmin. 
Фото: Jakub Antosz, Obmin.
 
Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024