Частину приміщень Вишнівецького палацу на Тернопільщині повернули у власність держави

28 Травня 2024, 15:35
Частину приміщень Вишнівецького палацу на Тернопільщині повернули у власність держави 401
Частину приміщень Вишнівецького палацу на Тернопільщині повернули у власність держави

Господарський суд Тернопільської області задовольнив позовні вимоги Національного заповідника «Замки Тернопілля» до Вишнівецького державного виробничо-торговельного підприємства «Шкіргалантерея».  

Заповіднику мають повернути будівлю шкіргалантерейної фабрики, адже вона є частиною пам’ятки національного значення Вишнівецького палацово-паркового комплексу та належить виключно державі й всім українцям. Про це повідомляє міністерство культури та інформаційної політики України.

Вишнівецький палац –  пам’ятка XVIII століття загальнодержавного значення у селищі Вишнівець Кременецького району Тернопільської області. Наразі майно закріплене на правах оперативного управління за Національним заповідником «Замки Тернопілля», що належить до сфери управління МКІП.

Підприємство «Шкіргалантерея» свідомо використовувало документи, які втратили чинність. Воно протиправно зареєструвало за собою право власності на частину приміщень Вишнівецького палацо-паркового комплексу для подальшого їх відчуження, оскільки перебуває на стадії ліквідації.

Судова тяганина за цією справою тривала два роки. Завдяки копіткій роботі, зокрема зі збирання доказів та доведення у судовому процесі належності спірного майна до комплексу пам’ятки національного значення, представникам Національного заповідника та МКІП вдалося відновити порушене право держави та захистити українську спадщину.

Читайте також: У Кременці під Свято-Миколаївським собором знайшли розграбовані поховання

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024