Закарпатському краєзнавчому музею передали артефакти, які знайшли під час розкопок в Ужгороді

28 Травня 2024, 11:30
Закарпатському краєзнавчому музею передали артефакти, які знайшли під час розкопок в Ужгороді 423
Закарпатському краєзнавчому музею передали артефакти, які знайшли під час розкопок в Ужгороді
 
Доцент кафедри археології, етнології та культурології Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет» Володимир Мойжес передав археологічний матеріал Закарпатському обласному краєзнавчому музею імені Тиводара Легоцького.
 
Про це повідомили в музеї.
 
Монети, елементи одягу та особистих речей, зброя, церковні атрибути та багато іншого артефактів знайшли під час  проведення археологічних досліджень на території Замкової церкви у 2023 році. Монети, які передали в музей охоплюють кілька історичних періодів. 
 
«Ці артефакти відкривають нові можливості для вивчення економічної, соціальної та політичної історії регіону. Вони є прямим свідченням культурних та торгівельних зв'язків, які існували в минулому», – йдеться у повідомленні.
Перлиною знахідок є рідкісна шабля та фрагменти піхов. Знахідка є надзвичайно цінною, оскільки стан збереженості артефакту дозволяє детальніше ознайомитися з особливостями зброярного мистецтва тієї епохи. 
 
Артефакти церковної атрибутики також вражають своїм рівнем майстерного виготовлення та історичної цінності.
 
Дані знахідки передані до фондів музею для подальшого опрацювання. Згодом після опрацювання та внесення до єдиного державного реєстру вони  доповнять експозицію «Артефакти середньовічної замкової церкви». Відкриття цієї експозиції планується в червні.
 
Археологічні дослідження будуть продовжуватись і цьогоріч. Дирекція музею відповідно до договору про співпрацю продовжує надавати базу, на руїнах середньовічної церкви, для проведення археологічної практики.
 
Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024