У Львові відновлюють столітню хату з Полісся

27 Травня 2024, 15:22
У Львові відновлюють столітню хату з Полісся 570
У Львові відновлюють столітню хату з Полісся

У Шевченківському гаю завершують відновлення хати з села Соломир. Її привезли з Рівненщини перед початком повномасштабного вторгнення й це перша споруда з Полісся у Шевченківському гаю.

Про це Суспільному розповів заступник директора музею з наукової роботи Сергій Ципишев

«Об’єкт був перевезений в листопаді 2021 року. Якби ми не встигли його вивезти, ми б вже звідти його не забрали, бо то сам кордон з Білоруссю. Він стояв за якийсь кілометр від кордону і ми б туди зараз не могли потрапити», – розповів Сергій Ципишев.

Хата із села Соломир Рівненської області датується вона двадцятими роками XX століття. Споруда представлятиме в музеї народну архітектуру Полісся – поки це перший і єдиний об’єкт з цього регіону в Шевченківському Гаю.

Зараз хата на завершальному етапі відновлення. Будівлю до музею привезли у розібраному вигляді, вже на місці складали стіни й вставляли вікна. Наразі будівельники-реставратори працюють над дерев’яним дахом.

«Повністю з нуля складали її й вже йде в нас на завершення. Лишається покрити дах, тут пообрізувати, всередині підлогу ставити. Ще тут має бути прибудова — от такий от ґаночок будемо доставляти», — розповів будівельник-реставратор Андрій Греля.

Опісля в хаті облаштують інтер'єр. Багато речей вдалося перевезти разом з хатою.

«Ми почнемо відтворювати інтер'єр із печей. Потім туди будемо вносити якісь менші елементи інтер’єру. Частина з них є автентичними, зокрема лави, шафка для посуду, бамбетель, це така дерев’яна канапа. Привезли з того об’єкту й тканину, верети, рушники», – зауважив Сергій Ципишев.

Читайте також: Львівщина: у бойківській хаті, яку перевезли в Тустань, знайшли Декалог ОУН

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024