Ужгород: музею передали речі, які знайшли археологи на території Замкової церкви у 2023 році

26 Травня 2024, 09:15
Передача артефактів 289
Передача артефактів

Фонди Закарпатського обласного краєзнавчого музею поповнилися новими артефактами.

Днями в Ужгородському замку відбулася надзвичайно важлива подія. Доцент кафедри археології, етнології та культурології Ужгородського національного університету Володимир Мойжес передав музею археологічний матеріал, знайдений унаслідок проведення археологічних досліджень на території Замкової церкви у 2023 році. Це монети, елементи одягу та особистих речей, зброя, церковні атрибути та багато іншого – пише у фейсбуці старший науковий співробітник сектору археології Закарпатського обласного краєзнавчого музею Максим Наровський.

Передані монети, зазначає він, охоплюють кілька історичних періодів. Ці артефакти відкривають нові можливості для вивчення економічної, соціальної та політичної історії регіону. Вони є прямим свідченням культурних та торговельних зв'язків, які існували в минулому.

Перлиною знахідок є рідкісна шабля та фрагменти піхов. Знахідка є надзвичайно цінною, оскільки стан збереженості артефакту дозволяє детальніше ознайомитися з особливостями зброярного мистецтва тієї епохи.

Також цікавими будуть і артефакти церковної атрибутики, котрі вражають своїм рівнем майстерного виготовлення та історичної цінності.

Речі передані до фондів музею для подальшого опрацювання та внесення до єдиного державного реєстру. Вони  доповнять експозицію «Артефакти середньовічної замкової церкви»,  відкриття якої планується в червні.

Археологічні дослідження будуть продовжуватись і цьогоріч. 

Читайте також: У Рівному археологи виявили поховання IV-V століть

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024