У Будинку вчених презентували «Каталог студентів Михайла Грушевського Львівського університету»

24 Травня 2024, 13:09
У Будинку вчених презентували «Каталог студентів Михайла Грушевського Львівського університету» 295
У Будинку вчених презентували «Каталог студентів Михайла Грушевського Львівського університету»

Презентували «Каталог студентів Михайла Грушевського Львівського університету», які навчалися на філософському, правничому, теологічному та медичному факультетах протягом 1894-1914 років. Захід відбувся в Будинку вчених. 

Про це інформує Державний архів Львівської області.

Укладений каталог дає змогу простежити кількісну динаміку студентської аудиторії українського професора, з’ясувати її національну та гендерну специфіку, відтворити різноплановість його дидактичних пропозицій, простежити фреквенцію різних курсів тощо. Крізь призму каталогу М. Грушевський постає авторитетним і затребуваним представником львівської університетської корпорації.

Науковий співробітник відділу використання інформації документів Державного архіву Львівської області Володимир Мирош взяв участь в презентації видання.

«Ця подія важлива не лише для наукової спільноти, але й для всього суспільства. Це видання відкриває перед нами нові горизонти в розумінні історії української науки та освіти кінця XIX - початку XX століття. 

Каталог дозволяє детально дослідити студентське середовище Львівського університету, що навчалось під керівництвом видатного вченого. Особливо цінним є те, що каталог розкриває багатогранність педагогічної діяльності Грушевського, показуючи його як надзвичайно авторитетного та впливового професора. Це видання стане незамінним джерелом для подальших досліджень у галузі історії української освіти та науки, а також допоможе сучасним науковцям і студентам краще зрозуміти контекст розвитку вищої освіти в Україні.

Сподіваюся, що це видання знайде своє місце не лише в академічних бібліотеках, але й у серцях усіх, хто цікавиться історією нашої країни», – зазначив Володимир Мирош.

Під час заходу присутні слухали доповіді від Віталія Тельвака, Володимира Качмара, Святослава Журавльова.

 

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024