Археолог, викладач, маріуполець: Юзеф Нікольченко поділився своїм досвідом з рівнянами

24 Травня 2024, 12:12
Археолог, викладач, маріуполець: Юзеф Нікольченко поділився своїм досвідом з рівнянами 344
Археолог, викладач, маріуполець: Юзеф Нікольченко поділився своїм досвідом з рівнянами

21 травня Музейний марафон-2024 продовжив захід «Життя пов'язане з музеєм...» - зустріч із рівнянином Юзефом  Нікольченком, викладачем Маріупольського державного університету, Заслуженим працівником культури, відмінником освіти України. На заході зібралися музейники, науковці, історики, маріупольці, щоб поспілкуватися з творчою особистістю, людиною непересічного розуму та широкого світогляду.

Про це пише Рівненський Обласний Краєзнавчий Музей

Директор музею Олександр Булига розпочав захід і підкреслив, що нам сьогодні надзвичайно приємно зустрітися з  Юзефом Мойсейовичем, який  народився в місті Сарни на Рівненщині. Здобувши освіту,   він почав працювати в музеї з кінця 1970 р., тоді ж очолив археологічну експедицію та відділ охорони пам’яток історії та культури. Цей період його трудової діяльності був позначений значними досягненнями у дослідженні археологічних пам’яток на території Рівненської та Волинської областей. 

Юзеф Мойсейович подякував за теплі слова, згадав роки роботи у Рівненському краєзнавчому музеї, коли директором був В. Я. Сидоренко; говорив і про свого вчителя і наукового керівника, видатного українського археолога, історика, музеєзнавця, доктора історичних наук І. К Свєшнікова.

З теплотою в голосі розповів Юзеф Мойсейович про колектив, в якому починав працювати в 70-х роках; як будували  музейну експозицію; як проводили перші розкопки на полі Берестецької битви; відкривали експозиції в  районних музеях; популяризували культуру і історію завдяки роботі автомузеїв; свою роботу у 90-і роки, коли  він був заступником начальника Рівненського обласного управління культури, а потім начальником управління культури Рівненської ОДА. 

 З  1998 року  Юзеф Мойсейович розпочав викладацьку і наукову діяльність у Маріупольському гуманітарному інституті на кафедрі історичних дисциплін. Сьогодні він знову у Рівному,  через війну має статус ВПО.

Юзефу Мойсейовичу слова подяки і вдячності за співпрацю, за закладені основи музейної справи в Україні висловили:

  •  історик, музейниця В. Данілічева
  • відомий український художник В. Гвоздинський
  • голова Рівненської обласної профспілкової організації П.Давидюк 
  • завідувач Літературним музем У.Самчука М.Федоришин
  • художник Ярослав Марчук
  • методистка обласної дитячої бібліотеки Л.Лісова
  • кураторка культурних проєктів центру підтримки «Я Маріуполь» Марина Фесенко.

На завершення зустрічі директор музею О.Булига за вагомий внесок у розвиток музейної справи і збереження культурних цінностей вручив Ю.М.Нікольченко  Диплом «Почесний музейник».

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024