Майбутні архітектори змагалися за кращу ідею благоустрою замку в Дубні

24 Травня 2024, 11:33
Майбутні архітектори змагалися за кращу ідею благоустрою замку в Дубні 456
Майбутні архітектори змагалися за кращу ідею благоустрою замку в Дубні

Добігає свого завершення Міжнародний студентський конкурс «Концепція благоустрою території замку Острозьких-Любомирських у Дубні», ініційований у вересні минулого року Аграрним університетом імені Гуго Коллонтая у Кракові, Національним університетом водного господарства та природокористування у Рівному та Державним історико-культурним заповідником Дубна.

Про це йдеться в повідомленні Дубівського замку.

20 травня у Краківському аграрному університеті авторитетне журі розглянуло 16 конкурсних робіт, які представили на цю тему студенти українського та польського вишів. Ескізи оцінювали справжні профі у галузі архітектури як з української, так і з польської сторони. Національний університет  водного господарства та природокористування у складі журі представляла докторка архітектури, завідувачка, професорка кафедри архітектури та середовищного дизайну Ольга Михайлишин. Від Заповідника м.Дубна на вирішальне засідання у Краків була делегована завідувачка науково-освітнього відділу Ерна Шевчук.

Як вирішило журі, перша премія (її розмір – 1000 євро) не дістанеться жодному з учасників міжнародного конкурсу. Найвищим досягненням для майбутніх архітекторів виявилось друге місце, за яке  передбачені 800 євро преміальних, а  третю премію у розмірі 600 євро вирішено присудити одразу двом учасникам.

Втім, інтрига конкурсу зберігатиметься до 14 червня, коли у Кракові відбудеться урочиста церемонія  нагородження його переможців. Тоді ж ми і дізнаємось імена авторів найкращих проєктів.

Але вже сьогодні можна говорити про неординарну подію:вперше в історії замку у концепцію ландшафтного дизайну історичної пам’ятки ХV ст. вклали свій професійний хист і творчу фантазію майбутні науковці двох братніх країн.

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024