У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбувся обласний фольклорний фестиваль-конкурс

21 Травня 2024, 14:08
У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбувся обласний фольклорний фестиваль-конкурс 432
У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбувся обласний фольклорний фестиваль-конкурс

В Міжнародний день музеїв, свої двері для всіх охочих гостинно відчинив Закарпатський музей народної архітектури та побуту. Центральною подією програми традиційно став Обласний фольклорний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін».

Про це пише Департамент культури Закарпатської ОДА.

До святкової сцени привабив гостей зразковий хореографічний ансамбль «Хустяночка» Хустського міського будинку культури (керівник колективу – Ірина Гнепа) – яскравою танцювальною композицією «Це моя земля, це моя країна».

Захід розпочався зі вшанування пам'яті українців, загиблих від дій росії, а також – зі слів подяки воїнам, які нині виборюють нашу Незалежність.  

Заступниця директора департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА Галина Ломпарт привітала учасників і гостей фольклорного свята, подякувала всім за цікавість до народних традицій та наголосила на важливості проведення заходів, що популяризують культурне багатство й самобутність українців.

Директорка Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури Ганна Дрогальчук розповіла, що за 13 років існування фестивалю-конкурсу «Веселковий передзвін» у ньому взяли участь сотні виконавців, які репрезентували унікальні традиції своїх регіонів. І цього разу майже 70 учасників із усіх куточків краю привезли до Ужгорода запальні інструментальні мелодії, прадавні народні пісні, колоритні танці, звичаї, обряди та дитячі ігри багатонаціонального Закарпаття.

Директор музею Василь Коцан подякував організаторам за те, що саме в Міжнародний день музеїв на території скансену вкотре проводять таке дійство, а також учасникам – за те, що популяризують народну культуру. 

«Саме завдяки вам оце традиційне закарпатське село кінця XVIII – першої половини ХХ ст., яке маємо в самому серці нашого міста, в його історичній частині – оживає. Все, що сьогодні тут представлено – і пісня, і музика, і танець, і народний костюм – це дійсно ті етномаркери, які ідентифікують нас як українців».

Свою виконавську майстерність у межах фестивалю-конкурсу демонстрували здобувачі освіти з 28 мистецьких шкіл області, аматорські фольклорні колективи та солісти закладів культури клубного типу і студій віком від 6 до 16 років.

Оцінювало виступи компетентне журі під головуванням викладача-методиста Ужгородського музичного фахового коледжу ім.Д.Є.Задора, кандидата мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України Віри Мадяр-Новак.

Номінації: «Народний вокал», «Народна інструментальна музика», «Народні вокально-інструментальні гурти», «Народні танці», «Народні ігри, дійства, обряди». 

Виступи учасників стали окрасою музейного дня, подарували численним гостям естетичну насолоду та можливість сповна відчути атмосферу закарпатського села.

Також відвідувачі мали змогу оглянути низку експозицій, зокрема – відкритих напередодні художніх виставок робіт Михайла Беленя і Творчого об’єднання професійних художників Закарпаття, а ще – долучитися до майстер-класів від провідних майстринь краю й інших тематичних атракцій.

Крім того, впродовж дня охочі могли підтримати збір коштів для потреб 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

 

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024
19.06.2024