У Пирогові відкрили відреставрований сторічний млин з Херсонщини

20 Травня 2024, 13:16
У Пирогові відкрили відреставрований сторічний млин з Херсонщини 1307
У Пирогові відкрили відреставрований сторічний млин з Херсонщини

Урочисте відкриття відреставрованого сторічного вітряка з Херсонщини відбулося в Міжнародний день музеїв на території Національного музею народної архітектури та побуту України «Пирогів»у Києві. 

Про це повідомляє адміністрація музею на офіційній сторінці у фейсбуці.

Кам'яний вітряк кінця ХІХ – початку ХХ сторіччя з села Олександрівка Білозерського району Херсонської області перевезли до Національного музею народної архітектури та побуту України ще 1973 року. Протягом півстоліття він чекав на реставрацію.

Реставраційні роботи здійснила студія дизайну Loft Buro за підтримки Фонду «МХП – громаді».

«Інтер’єр відновлено у автентичних формах і матеріалах. Серце нашого млина – автентичний механічний кістяк. Жорнова – сакральна основа вітряка, завдяки тривалій роботі цілої команди, вони запрацювали знову, як машина часу, щоб всі могли зазирнути у процес млинарства нашої рідної землі, що славиться своїми хліборобськими традиціями», – розповіли реставратори. 

Відкриття вітряка відбулося в межах Ярмарку народного мистецтва, який проходить у скансені 18-19 травня. Фонд «МХП – громаді» також презентував на ярмарку Музей їжі від родини брендів МХП з дегустаціями та смачними майстер-класами.

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024