У Дубні презентували книжку про дослідників рідного краю

18 Травня 2024, 09:22
Довідник «Краєзнавці Дубенщини» 344
Довідник «Краєзнавці Дубенщини»

Презентований історико-краєзнавчий довідник – перша спроба об’єднати в одному виданні істориків, педагогів, археологів, літераторів, музейників минувшини та сучасності.

У Дубенському замку відбулася презентація книжки Анатолія Пожарського та Марії Романюк «Краєзнавці Дубенщини» – ідеться на фейсбук-сторінці цього музейного закладу.

У книжці зібрані біографії та інформація про діяльність на краєзнавчій ниві 53 персоналій. Хронологічні рамки досліджень охоплюють період другої половини ХVІІІ століття і до сьогодення.

Серед найбільш відомих імен у книжці відомості про Миколу Теодоровича, Ігоря Свєшнікова, Юрія Шумовського, Ігоря Лозов’юка, Бориса Возницького

Про все це можна було дізнатись від авторського тандему під час презентації. Анатолій Пожарський також розповів, що ідея видати книгу в нього з’явилась 15 років тому, і її реалізації сприяла одна із науково-краєзнавчих конференцій саме в Дубенському  замку. Чимало часу зайняв збір матеріалів і пошук творчого партнера. 

Після довгих «блукань» доля звела краєзнавця з Марією Романюк. І шлях до видання книги був уже не таким тернистим.

Загалом самі автори ставляться до своєї роботи доволі самокритично, зазначається в дописі, вважаючи, що книжка вимагає оновлення даних і перевидання. Тим паче, що Дубенський район після адміністративно-територіальної реформи в Україні значно розширив свої межі. А значить у перспективі книга поповниться новими іменами краєзнавців.

Читайте також: У відкритому доступі з'явилися третій і четвертий номери журналу «Краєзнавство» за 2023 рік

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024