Презентували відеопроєкт про обставини та наслідки Великого терору 1937-1938 років

17 Травня 2024, 17:06
Биківня 412
Биківня
До Дня пам'яті жертв політичних репресій, який традиційно вшановують у третю неділю травня (19 травня) презентували відеопроєкт.
 
У трьох відео детально та доступною мовою історики розповідають про обставини та наслідки Великого терору 1937-1938 років. Про це повідомляє Український інститут національної пам'яті.
 
Проект підготовлено за співпраці: Українського інституту національної пам’яті, Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.
 
Перший ролик присвячений Биківні – місцю масових поховань жертв Великого терору. Про те, як село під Києвом перетворилось на «полігон смерті» сталінського режиму розповідає заступниця генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька.
 
Над проєктом працювали: Тетяна Шептицька, Віталій Сударкін, Зоя Заблоцька, Тетяна Бойко, Ольга Савенок. Відеомонтаж: Віталій Сударкін
 
У відео використали матеріали Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Державного архіву м. Києва, Центрального державного аудіовізуального та електронний архіву, Центрального державного архіву громадських об’єднань та україніки, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, відкритих джерел, приватних фотоархівів.
 
 
Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024