Вийде друком книга «Голодомор. Історія неусвідомленої травми»

13 Травня 2024, 16:29
Жертви голоду. Харківщина, 1933 р. Фото з Колекції Кардинала Теодора Інніцера (Архів Віденської Дієцезії). Фото зробив інж. А. Вінербергер. Фотодокументи надані проф. Василем Марочком (Інститут історії України НАН України). 710
Жертви голоду. Харківщина, 1933 р. Фото з Колекції Кардинала Теодора Інніцера (Архів Віденської Дієцезії). Фото зробив інж. А. Вінербергер. Фотодокументи надані проф. Василем Марочком (Інститут історії України НАН України).
Вийде друком книга історика, старшого наукового співробітника Музею української діаспори Віталія Огієнка «Голодомор. Історія неусвідомленої травми».
 
Головне завдання книжки – розповісти про Голодомор якомога ширшому колу людей — українцям та іноземцям. Про це повідомили в музеї.
 
У книзі зібрано ключові моменти історії Голодомору. Автор розкриває динаміку історичного процесу, що вела до Голодомору, наміри та мотиви організаторів злочину, а також аналізує травму, яку спричинив Голодомор.    
 
Перші 30 розділів висвітлюють історію Голодомору, наступні 20 — фокусуються на пам’яті про Голодомор. Питання динаміки історичного процесу, який призвів до Голодомору, наміру та мотивів організаторів злочину, геноцидної природи Голодомору  в центрі уваги автора. 
 
«Епілог дає відповідь на запитання, чого Голодомор може навчити українців з огляду на сьогоднішні екзистенційні виклики, які постали перед Україною після російського широкомасштабного вторгнення. У книзі чимало сюжетів, дотичних до тематики української діаспори. Розділ 43 книги має назву «Українська діаспора та відродження пам’яті про Голодомор»», – йдеться в повідомленні.
Книга «Голодомор. Історія неусвідомленої травми» вийде у видавництві «Віхола».
 

Довідково

Віталій Огієнко – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Музею української діаспори, понад 10 років працював в Українському інституті національної пам’яті.    

Читайте також: Музей Голодомору збирає свідчення, які в різні роки записали журналісти                                                  

Коментар
18/01/2025 П'ятниця
17.01.2025
16.01.2025
15.01.2025